Kúpeľňové kúrenie na relax a pohodu

Kúpeľňové kúrenie na relax a pohodu

Kúrenie do kúpeľne pre relax a pohodu

Doprajte si aj počas zimných mesiacov príjemný relax v kúpeľni. Ide síce o malú miestnosť, na spôsobe jej vykurovania ale veľmi záleží. Na prikurovanie môžete zvoliť okrem bežného radiátora vykurovacie telesá, podlahové vykurovanie, infražiariče aj jednoduchý priamotop. Ako si vybrať z jednotlivých možností?

Vykurovanie by malo byť pri plánovaní rekonštrukcie kúpeľne prioritou predovšetkým v starších domoch a ťažko vykúriteľných stavbách. Medzi najväčšie trendy dnes patrí predovšetkým podlahové a infračervené vykurovanie. Vyberať musíte s ohľadom na veľkosť kúpeľne a ďalšie okolnosti.

Kúpeľňový radiátor

Ide o jednoduché a praktické riešenie. Jeho nevýhodou je, že neprehreje miestnosť, pokiaľ nebude fungovať centrálne vykurovanie. Pokiaľ zvolíte elektrický radiátor, ten už ponúka možnosť regulácie teploty presne tak, ako potrebujete. V dnešnej dobe rastúcich cien energií je len dôležité nezabudnúť vrátiť po opustení kúpeľne teplotu na pôvodnú. Môžete si tiež pomôcť termostatom. Nevýhodou radiátorov bývala ich veľkosť, dnes už si vyberiete presne taký designový radiátor do kúpeľne, ktorý bude vyhovovať vašim predstavám.

Vykurovací rebrík

V posledných rokoch je vidieť v kúpeľniach asi najčastejšie vykurovací rebrík. Obvykle disponujú variantom napojenia na centrálne vykurovanie, alebo pripojenie do zásuvky. Keď nebeží vykurovacia sezóna, ohrejete vodu v radiátore elektrinou. Vykurovacie rebríky majú výhodu v tom, že zároveň slúžia ako praktické sušiaky na uteráky. Rebriny môžete doplniť háčikmi na uteráky. Vďaka montáži na stenu navyše šetrí miesto. Pri výbere sa zamerajte na maximálnu prevádzkovú teplotu (tá býva až 110 °C) a počet rúrok na radiátore (môže ich byť 10 aj pokojne 40). Porozhliadnite sa po vykurovacích rebríkoch od českej značky ISAN. U radiátora aj vykurovacieho rebríka premyslite aj materiál vykurovacieho telesa - odporúčame klasické lakované.

Infražiarič do kúpeľne

Možno si na infračervené žiariče spomeniete z kúpeľní vašich starých rodičov, alebo ste sa ich sami zbavovali počas rekonštrukcie sadrokartónovej kúpeľne. Dnes majú v kúpeľni aj svoje miesto, musíme ale doplniť, že tie dnešné vedia oveľa efektívnejšie využiť spotrebovanú elektrinu. Súčasné infražiariče do kúpeľne sú založené na princípe vykurovacích dosiek, to znamená, že neohrievajú vzduch, ale objekty, v ktorých sa akumuluje teplo. Vykurovacie panely do kúpeľne môžu mať mnoho podôb, vyzerať napríklad ako nástenné obrazy, plagáty, alebo dokonca zarámované fotografie. Montáž je jednoduchá, stačí ich zavesiť na stenu a zapojiť do zásuvky. V porovnaní s elektrickým kúrením sú úspornejšie.

Podlahové vykurovanie

Pokiaľ ste už niekedy zažili pocit z podlahového vykurovania, dáte nám za pravdu, že ide o veľmi príjemnú záležitosť. Ten pocit, keď bosou nohou došliapnete na podlahu, ktorá hreje! Pokiaľ neplánujete väčšiu rekonštrukciu, ale chcete kúrením doplniť len kúpeľňu, hodí sa využiť vykurovaciu rohožku. Ich prednosťou je jednoduchá inštalácia a nízky stavebný profil. Veľkou výhodou tohto typu kúrenia je úspora energie. Nemusíte s nimi totiž dosiahnuť takú vysokú teplotu, ako pri ostatných typoch vykurovania. Na druhú stranu obstaranie vykurovacej rohože je nákladnejšie ako pri elektrickom sušiaku na uteráky.

Výber kúpeľňového kúrenia konzultujte s odborníkmi. Vyberajte podľa ich rád a podľa typu vašej kúpeľne. Nezabudnite myslieť aj na výkon, vykurovací rebrík na uteráky nevykúri veľkú kúpeľňu tak rýchlo, ako infračervené žiariče. Pokiaľ si neviete rady, sme tu pre vás. Kontaktujte nás!

2023-02-10 08:33:29

Další články

Vybavenie modernej kúpeľne

23/02/2024
Vybavenie modernej kúpeľne Túžite po chytrej kúpeľni, ktorá splní všetky vaše priania? Moderné kúpeľňové vybavenie to dokáže. Zaistí dlhodobý komfort v kúpeľni a reaguje okamžite na vaše individuálne požiadavky. V našom článku prinášame tipy, ako na… (Čítať viac)

Dvojité umývadlo v kúpeľni má množstvo výhod

14/02/2024
Dvojumývadlá ušetria čas v kúpeľni Poznáme niekoľko spôsobov, ktorými si každodenný čas v kúpeľni spríjemniť. Medzi také prvky vybavenia patria dvojumývadlá. Vyrieši efektívne večný problém obsadených kúpeľní a boja o umývadlo počas ranného zhonu. N… (Čítať viac)

Sprchové panely pre luxusný zážitok v sprche

26/01/2024
Sprchové panely zaistia váš luxusný zážitok v sprche Sprchový panel, označovaný aj ako sprchová stena alebo hydromasážny sprchový panel, je modernou a luxusnou alternatívou k jednoduchej sprchovej hlavici. Toto zariadenie zahŕňa hneď niekoľko dodato… (Čítať viac)

Zrkadlo s osvetlením do kúpeľne

18/01/2024
Zrkadlo s osvetlením je starostlivým pomocníkom pri starostlivosti o pleť Osvetlenie zrkadla v kúpeľni je praktická kombinácia, ktorá presně plnia svoju funkciu. Osvetlia vašu tvár a nevytvárá žiadne nežiaduce tiene. Správne smerované svetlo vám uľa… (Čítať viac)

Načítavam...