Malá svetlá kúpeľňa

Malá svetlá kúpeľňa

Malá kúpeľňa potrebuje svetlo a poriadok

Malá kúpeľňa je len taká dobrá, ako jej usporiadanie. Dôležité je preto starostlivé plánovanie. Ideálne je na to 3D plánovač kúpeľní, do ktorého zasadíte potrebné diely kúpeľne. Možno potom aj zistíte, že na tom s miestom nie ste zase tak zle. Na čo ďalšie si dať pri plánovaní malej kúpeľne pozor?

Svetlé obklady aj nábytok

Svetlé farby priestor rozširujú. Preto v malom priestore využívajte bielu a svetlo šedú na obklady aj dlažbu. Vyberajte skôr ich veľké formáty, ktoré pôsobia vzdušnejšie, než drobná dlažba. Zamerajte sa zároveň na také, ktoré sú lesklé a budú odrážať svetlo. Tým opäť pomôžu vašu kúpeľňu trochu opticky prifúknuť. To isté platí o vybavení kúpeľne - nábytku, dekoráciách aj spotrebičoch. Voľte svetlé a studené tóny, ktoré miestnosť pocitovo rozšíria. Uvažujete o dekore dreva? Aj tu voľte javor, jaseň a ďalšie svetlé druhy.

Bojíte sa, že to bude kúpeľňa v záplave bielej trochu nudná? Môžete ju rozsvietiť výrazným farebným prvkom, či už to bude záves do kúpeľne, niektorá zo skriniek alebo vzor dlaždíc. Skvelým riešením sú aj textúrované dlaždice. Také obklady dodajú malej kúpeľni krásny hmatový prvok a povrchom kontrastujú s obyčajnými bielymi dlaždicami. Pridajte napríklad malý koberec vo vintage štýle pre jemný farebný nádych.

Nainštalujte veľké zrkadlo

Veľké kúpeľňové zrkadlo pridá na priestore tým, že odráža svetlo. Preto hľadajte ten najväčší možný rozmer, ktorý vaša kúpeľňa dovoľuje. Myslite na to, že bezrámové zrkadlá dodávajú pocit väčšieho priestoru viac, než tie zarámované. Chytrým riešením je aj zrkadlová skrinka, ktorá ponúka množstvo miesta na uloženie kozmetiky a ďalších pomôcok na hygienu.

Kúpeľňu opticky zdvojnásobíte, pokiaľ použijete skrinky, ktoré majú na svojom povrchu zrkadlo. Myslite ale na to, že ich nevýhodou bude potrebná pravidelná starostlivosť o sklo.

Vešte všetko po stenách

Vyberajte závesné skrinky, ktoré jednoducho primontujete na stenu. Ak už niečo musí stáť na nožičkách, kúpte si regál do kúpeľne s tenkými nohami. Čím viac miesta na podlahe zostane, tým vzdušnejší pocit z kúpeľne budete mať.

Čisté a jasné osvetlenie

Udržujte svetlo svetlé. Čo tým myslíme? Zamerajte sa na biela tienidlá, ktoré pomôžu zvýšiť jas. Zakomponujte aj ľad osvetlenia do kúpeľne. Pokiaľ máte v kúpeľni okno, zakrývajte ho len v nevyhnutných chvíľach. Zaobstarať si môžete aj nepriehľadné fólie na okno do kúpeľne, ktoré sú priesvitné.

Nechajte len nevyhnutné doplnky

Drobné doplnky ako vázičky, mištičky a drobné koberčeky vyzerajú fajn, vďaka nim pôsobí malá kúpeľňa prítulne. Pokiaľ ale nemajú svoje dané miesto a využitie, môžu robiť neporiadok. Zberatelia rôznych vecí by sa mali mať na pozore a pri malých kúpeľniach si striedanie predmetov odpustiť. Odstrániť už narobený neporiadok nič nestojí a uvidíte, že sa vám bude v kúpeľni oveľa lepšie dýchať.

Ako zberateľov presvedčiť o tom, že daný kúsok v kúpeľni nepotrebuje? Jednoducho si u neho povedzte, či má nejakú funkčnú hodnotu alebo vám robí radosť. Ak ani jedno, preč s tým.

Bezrámový sprchovací kút

Najväčšou položkou v kúpeľni je vaňa alebo sprcha. Bezrámové sprchové kúty aj vaňové zásteny majú čisté línie bez rušivých spojov. Preto je ich výber pre malú kúpeľňu to pravé. Viac rád na to, ako vybrať sprchovací kút, získate v našom článku.

2022-09-13 08:24:37

Další články

Ako umyť sprchovací kút

30/09/2022
Ako umyť sprchovací kút V kúpeľni sa darí vodnému kameňu aj plesniam. Počas jej upratovania nám dávajú najviac zabrať sklá kúta a škáry medzi obkladmi. V nasledujúcom článku vám poradíme, čím dobre vyčistiť sprchovací kút. Ako odstrániť všetok vodný… (Čítať viac)

Drevená kúpeľňa

20/09/2022
Drevená kúpeľňa - zásadná je voľba dreva a správna starostlivosť Kombinácia dreva a vlhkosti je pre väčšinu z nás receptom na katastrofu. So starostlivým spracovaním detailov a premysleným výberom druhu dreva ide ale naopak o ideálny materiál pre ka… (Čítať viac)

Malá svetlá kúpeľňa

13/09/2022
Malá kúpeľňa potrebuje svetlo a poriadok Malá kúpeľňa je len taká dobrá, ako jej usporiadanie. Dôležité je preto starostlivé plánovanie. Ideálne je na to 3D plánovač kúpeľní, do ktorého zasadíte potrebné diely kúpeľne. Možno potom aj zistíte, že na … (Čítať viac)

Ako vybrať sprchovú hlavicu

05/09/2022
Ako vybrať sprchovú hlavicu Ranná sprcha naštartuje váš nový deň, pri tej večernej chcete zase príjemne relaxovať. Vyberáte nový sprchový set a neviete, na aké parametre sa u sprchovej hlavice zamerať? Starostlivo zvolené detaily vám spríjemnia živo… (Čítať viac)

Načítavam...