Kuchynská batéria je dôležitý pomocník

Kuchynská batéria je dôležitý pomocník

Drezová batéria je dôležitým pomocníkom v kuchyni

Vodovodné batérie k drezu je dôležitým prvkom v každej kuchyni. Vyberať by ste ju mali nielen podľa designu, ale predovšetkým podľa ponúkaných funkcií. Okrem typu batérie sa zamerajte na jej ovládanie, dodatočné vybavenie a povrchovú úpravu. Drezová batéria má v kuchyni veľa práce a musí byť v neustálej pohotovosti - preto chcite tú najlepšiu. Poradíme, čím sa riadiť pri vašom výbere.

Typ montáže batérie

Na výber máte z troch základných variantov. Stojanková batéria sa montuje obvykle priamo na drez, nástenná na stenu a podomietková, ako názov napovedá, pod stenu.

Stojankové batérie

Ide o najobľúbenejší typ kuchynskej batérie. Využijete ju pre zapustený drez, aj ten klasický. Montuje sa do pripraveného otvoru v kuchynskom dreze, alebo pracovnej doske.

Nástenné batérie

Sú umiestnené na stene nad drezom. Je potrebné si u nich ustrážiť rozteč, teda vzdialenosť rozostupu vodovodných rúrok v stene, ktorá býva štandardne 100 alebo 150 mm.

Ovládanie batérie

Je jasné, že od vodovodnej batérie v kuchyni očakávate ľahké ovládanie a bezchybnú prácu. Praktická je páková aj termostatická batéria, tú kohútikovú si vyberiete najskôr len vtedy, keď zariaďujete kuchyňu s dobovým charakterom.

Pákové batérie

Umožňujú nastavenie teploty s oveľa vyššou citlivosťou. Vďaka tomu dokážu, v porovnaní s kohútikovou batériou, ušetriť veľa vody, ktorú nestratíte miešaním správnej teploty. Dnes ide o najpoužívanejší typ batérie.

Kohútikové batérie

Premýšľate, ako zariadiť kuchyňu v retro štýle? Kohútiková batéria sa vám bude hodiť. Ak vás ale hnevá kohútiky v kúpeľni a to, ako dlho čakáte na správnu teplotu vody, v kuchyni to nebude oveľa lepšie. Navyše často potrebujete otočiť kohútiky s rukami zašpinenými napríklad od cesta a zvyšky jedla sa potom jednoducho zachytávajú v jednotlivých záhyboch kohútikov. V kuchyni nie sú kohútiky príliš praktickým variantom.

Povrchová úprava batérie

Tradičným variantom sú chrómové a nerezové batérie. Pokiaľ hľadáte originálne riešenie, na výber máte aj mosadz alebo bronz. V posledných rokoch sa v našich kuchyniach zabýval granitový drez. K nemu pasuje skvele práve granitová batéria.

Nadštandardné vybavenie vodovodnej batérie

V kuchyni to musí svišťať. Počas varenia zapájate do práce niekoľko kuchynských pomocníkov, tak prečo nemať aj vodovodnú batériu s praktickými doplnkami, ktoré vám uľahčia varenie?

Kuchynská batéria so sprchou

Drezová batéria s výsuvnou sprchou je skvelým vybavením pre všetkých, ktorí sú v kuchyni ako doma a potrpia si na praktické kuchynské vychytávky. Rýchlo s ňou umyjete riad aj pripravenú zeleninu na varenie. Rýchlo napustíte veľký hrniec aj vedro na vytieranie. Stačí pár sekúnd a je hotovo.

Flexibilné rameno kohútika

Uľahčí vám prácu pri dreze av prípade potreby nechá dostatok miesta. Môžete nastaviť jeho výšku aj uhol, bez problémov napustíte vodu aj do vysokého hrnca.

Perlátor na batériu na úsporu vody

Ide o praktickú malú vec, ktorá je dnes súčasťou väčšiny vodovodných batérií. Perlátor prináša prevzdušnenie vody, prúd je pritom súvislý a vy nespoznáte, že došlo k regulácii prietoku. S jedným perlátorom ušetríte aj tisíce litrov vody za rok.

Filtrácia vody sa hodí aj v byte

Voda z kohútika je síce na pitie vhodná, v domácnostiach s tvrdšou vodou oceníte filter. Ten ju zbaví pachute po mineráloch a chlóre.

Prepínač prúdov podľa typu práce

Vie zaistiť jeden aj viac režimov tokov vody. Jemnejšia spŕška sa hodí na opláchnutie ovocia a zeleniny, ten silnejší odstráni zaschnuté zvyšky jedla na tanieri.

Poradíme vám tiež radi, ako vybrať kuchynský drez. V našom sortimente nájdete nielen drezy do kuchyne, ale aj praktické kuchynské doplnky aj odpadkové koše.

2023-02-17 10:53:36

Další články

Vyberte správne osvetlenie do kúpeľne

22/03/2023
Ako vybrať to najlepšie svetlo do kúpeľne Plánovanie svetla v kúpeľni obvykle získava len málo pozornosti. Pritom osvetlenie kúpeľne je v domácnosti jedným z najdôležitejších. Dokáže malú kúpeľňu opticky zväčšiť a navodiť dojem priestranného interié… (Čítať viac)

Ako vybrať zrkadlo do kúpeľne

01/03/2023
Ako vybrať zrkadlo do kúpeľne Počas zariaďovania novej kúpeľne býva hlavná pozornosť upretá predovšetkým k novému sprchovému kútu a umývadlu. Zrkadlo v kúpeľni sa rieši až na poslednú chvíľu. To je pritom pre našu každodennú prípravu dôležité, bez n… (Čítať viac)

Kuchynská batéria je dôležitý pomocník

17/02/2023
Drezová batéria je dôležitým pomocníkom v kuchyni Vodovodné batérie k drezu je dôležitým prvkom v každej kuchyni. Vyberať by ste ju mali nielen podľa designu, ale predovšetkým podľa ponúkaných funkcií. Okrem typu batérie sa zamerajte na jej ovládani… (Čítať viac)

Kúpeľňové kúrenie na relax a pohodu

10/02/2023
Kúrenie do kúpeľne pre relax a pohodu Doprajte si aj počas zimných mesiacov príjemný relax v kúpeľni. Ide síce o malú miestnosť, na spôsobe jej vykurovania ale veľmi záleží. Na prikurovanie môžete zvoliť okrem bežného radiátora vykurovacie telesá, p… (Čítať viac)

Načítavam...