Ako zariadiť kuchyňu v retro štýle

Ako zariadiť kuchyňu v retro štýle

Ako zariadiť kuchyňu v americkom retro štýle

Dnešný svet je plný umelej inteligencie, technologických vychytávok a nepretržitej online komunikácie. Chcete si od toho doma oddýchnuť? Zariaďte si kuchyňu v pohodovom retro štýle, kde vypnete raz dva. Kuchyňa bude očarujúca a pri zapojení farieb a originálnych designov aj hravá. Poradíme vám, na aké prvky sa zamerať pri zariaďovaní retro kuchyne.

Retro design vychádza predovšetkým z dekády po druhej svetovej vojne. U nás to príliš veselé obdobie nebolo, za oceánom sa ľudia snažili znova nadýchnuť a užívať si naplno života. Tamojší dizajnéri vracali ľuďom radosť, a to pomocou odvážnych vzorov a farieb. Medzi trendy v retro kuchyniach určite nájdete zaujímavé tipy, ktoré vás oslovia.

Kockovaná dlažba

Charakteristickým rysom retro designu podlahy je šachovnicový štýl. Čiernobiela kockovaná podlaha, to je to prvé, čo nás pri štýle retro napadne. Ide o nadčasovú záležitosť, ktorá vás bude dlho baviť. Zvoliť ale pokojne môžete inú farebnú kombináciu, alebo sa zamerať na dlažbu s geometrickým vzorom, ktorú skombinujete s jednofarebnými.

Pastelové farby

Retro štýl je hlavne o farbách, preto je taký obľúbený. Interiérom 50. rokov v Amerike dominovali farby ako ružová, modrá, žltá alebo mätovo zelená. V ostrom kontraste k nim bola tiež výrazná čerešňová červená, často odvážne kombinovaná s čiernobielou dlažbou.

Drezové batérie

Chrómová kuchynská batéria je klasika, ktorú nič nepokazíte. Čo sa zamerať na iné farby? V našej ponuke nájdete čierne, béžové, aj tie so sprchou pre jednoduchšie umývanie riadu v kuchynskom dreze.

Retro obklad do kuchyne

Osviežte obklad okolo kuchynskej linky plochou dlaždíc s výrazným dekórom. Fantázii sa medze nekladú! Geometrické vzory, pastelové farby ale aj čisto biela mozaika zasadená do retro kuchynských skriniek. Existuje množstvo spôsobov, ako so stenou pracovať.

Riad a ďalšie retro doplnky do kuchyne

Retro kuchyňa sa nezaobíde bez správne prestretého stola. Farebné hliníkové tégliky, mliečne sklo aj riad z jadeitu - to všetko vtedy frčelo. Hliníkové kelímky boli trendy preto, že doba retra bola spojená s časom na záhradách (napríklad pri grilovaní a oslavách), preto musel riad niečo vydržať. Nech už vyberiete čokoľvek, nechajte váš stôl pokojne prestretý po celý deň.

Svetlá z nerezovej ocele

Osvetlenie, ktoré do kuchyne vyberiete, môže zostať bez povšimnutia. Pokiaľ sa ale zameriate na kovové a geometrické tvary, razom bude všetko inak. Môžete si pomôcť kombináciou moderných zapustených svietidiel a pridať jedno retro svetlo alebo dve, aby ste podporili myšlienku designu. Skúste starožitníctvo, blšie trhy, alebo internetové obchody s použitým tovarom, tam určite nájdete to pravé retro svietidlo.

Mixéry a chlebníky

Výrobcovia kuchynských spotrebičov vedia, že retro štýl je žiadaný. Preto u väčšiny z nich nájdete aj špeciálny rad v dizajne minulých rokov. Obvykle v kombinácii s pastelovými farbami, ale aj decentné krémové alebo biele. Súčasťou sú chrómované prvky, aby bol dojem čo najvierohodnejší.

Polstrované stoličky a raňajkový bar

Barové pulty v kuchyni evokujú štýl jedálne, ktorý nás niečím baví. Taký pultík sa dá skvele doplniť barovými polstrovanými stoličkami. Pokiaľ máte v kuchyni dosť miesta, aby ste si tento prvok mohli dovoliť, neváhajte.

Chceli by ste preniesť tento štýl aj do vašej kúpeľne? Prečítajte si náš článok s tipmi pre zariadenie retro kúpeľne.

2022-11-03 13:21:56

Další články

Čo rozhoduje pri výbere drezu do kuchyne

23/11/2022
Ako vybrať kuchynský drez Neoddeliteľnou súčasťou kuchynskej dosky je drez. Ten vám musí vyhovovať z praktického hľadiska na sto percent. Ide o veľmi zaťažovanú časť vybavenia kuchyne, ktorá musí niečo vydržať. Drez by sa vám mal na prvý pohľad aj p… (Čítať viac)

Tipy na farebné kombinácie v kúpeľni

09/11/2022
Tipy na farebné kombinácie v kúpeľni Nudí vás biela? Zapojte do interiéru kúpeľne farby, ktoré jej dodajú život. Farebná kombinácia sa vám bude páčiť aj po rokoch, pokiaľ budete dodržiavať niekoľko nami odporúčaných rád. Pravidlo troch farieb Použ… (Čítať viac)

Ako zariadiť kuchyňu v retro štýle

03/11/2022
Ako zariadiť kuchyňu v americkom retro štýle Dnešný svet je plný umelej inteligencie, technologických vychytávok a nepretržitej online komunikácie. Chcete si od toho doma oddýchnuť? Zariaďte si kuchyňu v pohodovom retro štýle, kde vypnete raz dva. K… (Čítať viac)

Paneláková kúpeľňa nemusí byť umakartová

27/10/2022
Paneláková kúpeľňa nemusí byť len umakart Aj dnes žije na sídliskách stále okolo troch miliónov Čechov. Mnohé z nich už svoj byt rekonštruovali, a to vrátane kúpeľne. V starších, napríklad zdedených, bytoch ale na umakartové jadro stále narazíte. Pr… (Čítať viac)

Načítavam...