Ako vybrať sprchovú hlavicu

Ako vybrať sprchovú hlavicu

Ako vybrať sprchovú hlavicu

Ranná sprcha naštartuje váš nový deň, pri tej večernej chcete zase príjemne relaxovať. Vyberáte nový sprchový set a neviete, na aké parametre sa u sprchovej hlavice zamerať? Starostlivo zvolené detaily vám spríjemnia život a urobia zo sprchovania ešte väčší zážitok. Zameriame sa klasické hlavice, masážne, aj také, ktoré šetria vodu alebo ju vedia filtrovať.

Vlastnosti jednotlivých sprchových hlavíc

Medzi základné parametre sprchovej ružice patrí jej veľkosť a prietok. To ovplyvňuje nielen objem spotreby vody, ale aj zážitok zo sprchovania. Na čo ďalšie sa zamerať?

Úsporná sprcha šetrí spotrebu vody

Sprchové hlavice Grohe sú jedny z tých, ktoré dokážu znížiť obvyklý objem spotrebovanej vody počas sprchovania. Sú vybavené špeciálnym obmedzovačom prietoku EcoJoy, ktorý dokáže znížiť spotrebu na 6 litrov za minútu. Vodu prevzdušní, rozdiel preto pri dopade vody na vašu pokožku takmer nespoznáte. Bežne pri sprchovaní vyčerpáme 10-12 litrov vody. Jednoduchými počtami zistíte, že môže ísť o úsporu až 50%. Tak výrazný rozdiel poteší vašu peňaženku aj životné prostredie.

Filtračná sprchová hlavica pre suchú pokožku

Máte citlivejšiu pokožku? Trpíte lupienkou či ekzémom? Možno neviete, že sprchovanie a stav vody má vplyv na váš zdravotný problém. Máte doma tvrdú vodu, alebo ste citliví na chlór? Sprcha je jedna z hlavných vecí, ktorým by ste mali počas starostlivosti o pokožku venovať pozornosť. Zamerajte sa na sprchové hlavice s filtrom, ktoré dokážu z vody odstrániť chlór a jeho zlúčeniny. V našom sortimente vyberajte napríklad hlavice od výrobcu Slezák - RAV.

Bezpečnostná sprcha pre rizikové pracoviská

Ide o špecifickú sprchovú hlavicu, ktorá sa používa v zdravotníctve a priemysle. Ide o účinné vybavenie pre prvú pomoc pri nehodách spôsobených požiarom, chemikáliami a ďalšími látkami. Na ich výrobu sa špecializuje napríklad výrobca Sanela. Ten vo svojom sortimente ponúka ručné očné sprchy s jednou aj dvoma hlavicami a taktiež lekárske nástenné sprchy.

Ručná sprcha je osvedčená klasika

Nájdete ju vo väčšine kúpeľní. To ale neznamená, že sprchovanie s ňou musí byť nuda. Jednotlivé ručné sprchy sa medzi sebou líšia nielen dizajnom, ale hlavne praktickými funkciami. Za pár stoviek zaobstaráte takú, ktorá disponuje bežným režimom dažďového prúdu vody. Tie múdrejší už umožňujú voľbu medzi tromi až piatimi režimami v rôznej intenzite. Začína sa na jemnom prúde typu hmla, posledným stupňom býva turbo masáž. Prepínate medzi nimi jednoducho tlačidlom, ktoré je na prednej či zadnej strane rukoväte.

Držiaky na ručnú sprchu

Držiak na ručnú sprchu býva pevný alebo posuvný. Sprchové hadice k hlavici volíte buď z plastu alebo nerezu. Výhodou je mať hadicu vybavenú technológiou zabraňujúcou zamotávaniu. Ručnú sprchu využijete pri sprchovacom kúte aj k vaňovej zástene.

Držiak na sprchovú hlavicu bez vŕtania

Obvyklým riešením je podomietkový držiak, ktorý vyzerá elegantne. Potrebujete vymeniť sprchu a nechcete zároveň vŕtať do obkladu? Dostupný je aj taký, ktorý si poradí bez lepidla a skrutiek. Inštalovať ho je možné na hladký neporézny povrch prísavkou. Tú umiestnite na plochu dlaždice, odstránite z nej ochrannú fóliu a potom ho pripevníte otočením matice. Na podobnom princípe fungujú aj prídavné poličky do kúpeľne alebo mydlenky.

Hlavová sprcha

Hlavová sprcha (inak aj tanierová) má väčšie rozmery ako ručná sprcha. Inštaluje sa nad hlavu do stropu alebo na držiak. Jej úlohou je navodiť dojem dažďového efektu. Aj u týchto sprchových hlavíc môžete voliť medzi jedným a viacerými prúdmi. Prepínate ich obvykle tlačidlom na sprche pri sprchovej batérii. Pri takýchto hlaviciach si pri výbere batérie musíte zvoliť takú, ktorá umožňuje prepínanie medzi viacerými výstupmi vody. Dvojcestná podomietková batéria vám dovolí striedať ručnú a hlavovú sprchu.
Vhodná výška hlavovej sprchy je 15 cm nad hlavou najvyššieho člena rodiny. Pri inštalácii na to nezabudnite.

Sprchové stĺpy a panely kombinujú oboje

Sprchový stĺp sa skladá z hlavovej a ručnej sprchy na tyčovom stojane, súčasťou je aj sprchová batéria. Ide o kompaktné riešenie pre sprchovací kút aj vaňu so zástenou na sprchovanie.

Sprchový alebo masážny panel má integrované ovládanie v tele panelu. Vyberať si môžete hneď z niekoľkých programov, ktoré sa postarajú o pohodlné sprchovanie aj uvoľňujúcu masáž prostredníctvom integrovaných bočných trysiek. Ich súčasťou býva rovno hlavová aj ručná sprcha.

Užívajte si svoj čas v kúpeľni. Vyberajte s rozvahou vybavenie, ktoré sa o vás bude starať. Plánujete rekonštrukciu sprchovacieho kúta? Prečítajte si náš článok, kde sa venujeme tomu, ako vybrať sprchovací kút.

2022-09-05 09:02:15

Další články

Ako umyť sprchovací kút

30/09/2022
Ako umyť sprchovací kút V kúpeľni sa darí vodnému kameňu aj plesniam. Počas jej upratovania nám dávajú najviac zabrať sklá kúta a škáry medzi obkladmi. V nasledujúcom článku vám poradíme, čím dobre vyčistiť sprchovací kút. Ako odstrániť všetok vodný… (Čítať viac)

Drevená kúpeľňa

20/09/2022
Drevená kúpeľňa - zásadná je voľba dreva a správna starostlivosť Kombinácia dreva a vlhkosti je pre väčšinu z nás receptom na katastrofu. So starostlivým spracovaním detailov a premysleným výberom druhu dreva ide ale naopak o ideálny materiál pre ka… (Čítať viac)

Malá svetlá kúpeľňa

13/09/2022
Malá kúpeľňa potrebuje svetlo a poriadok Malá kúpeľňa je len taká dobrá, ako jej usporiadanie. Dôležité je preto starostlivé plánovanie. Ideálne je na to 3D plánovač kúpeľní, do ktorého zasadíte potrebné diely kúpeľne. Možno potom aj zistíte, že na … (Čítať viac)

Ako vybrať sprchovú hlavicu

05/09/2022
Ako vybrať sprchovú hlavicu Ranná sprcha naštartuje váš nový deň, pri tej večernej chcete zase príjemne relaxovať. Vyberáte nový sprchový set a neviete, na aké parametre sa u sprchovej hlavice zamerať? Starostlivo zvolené detaily vám spríjemnia živo… (Čítať viac)

Načítavam...