Tipy na farebné kombinácie v kúpeľni

Tipy na farebné kombinácie v kúpeľni

Tipy na farebné kombinácie v kúpeľni

Nudí vás biela? Zapojte do interiéru kúpeľne farby, ktoré jej dodajú život. Farebná kombinácia sa vám bude páčiť aj po rokoch, pokiaľ budete dodržiavať niekoľko nami odporúčaných rád.

Pravidlo troch farieb

Použite pravidlo troch farieb ako kľúč na vytvorenie farebnej schémy vašej kúpeľne. Zvoľte jednu neutrálnu farbu, druhú sýtejšiu a tretiu s výraznejším akcentom. Ideálne je pritom myslieť aj na pomerové vyváženie. Odporúčame dať neutrálnej farbe priestor zo 70%, sýtejšej 20% a tej najvýraznejše zostávajúcich 10%.

Dve farby v rôznych pomeroch

Chcete pokojnú a neutrálnu farebnú schému kúpeľne, ktorá vám pomôže zabudnúť na všetko okolo a len relaxovať? Vyberte len dve farby.Rozloženie by malo byť 70 ku 30. Výsledkom býva najčastejšie hnedo-biela kúpeľňa, bielo-šedá kúpeľňa, alebo bielo-modrá. Vždy pôjde o decentnú kombináciu, ktorá ale nemusí byť nudná. Interiér bude pôsobiť zaujímavejšie, keď do neho zahrniete vzorované prvky, ako napríklad tzv. rybiu kosť na alebo žilkovaný mramor na dlaždiciach kúpeľne.

Použite farbu aspoň trikrát

Ďalšie farebné pravidlo s použitím čísla tri. Vybrali ste si pre doplnky výraznú farbu, dajme tomu červenú, ktorá má rozbiť neutrálnejšie prostredie vašej kúpeľne. Využite ho aspoň na troch kusoch vybavenia kúpeľne. Môže to byť červené sklenené umývadlo, uteráky, držiak na zubné kefky alebo mydlenka. Vďaka premyslenému rozloženiu sýtej farby vyzerá interiér dizajnovo a ucelene zároveň.

Nebojte sa čiernej alebo červenej

Nadčasovým pravidlom pre interiér kúpeľne je rada, ktorá hovorí: malá kúpeľňa musí byť svetlá. Aj s malým priestorom idú robiť zázraky, odporúčame náš článok o tom, ako môže vyzerať moderná malá kúpeľňa.

Pokiaľ máte miesta viac, nič vám nebráni zapojiť tmavé farebné tóny. Skvele môže vyzerať čierno šedá kúpeľňa aj červeno šedá kúpeľňa, riaďte sa ale vyššie uvedenými radami pre proporciu farieb.

Prírodné farby pre pokoj

Drevené regály a police do kúpeľne, aj hnedé obklady do kúpeľne v kombinácii s bielou farbou vytvárajú príjemný pocit s nádychom dotyku prírody. Takáto farebná kombinácia tiež zjemní tvrdé hrany a výraznejšie geometrické tvary, ktorým sa v kúpeľni niekedy nevyhnete. Všetci máme navyše drevené materiály spojené s wellness a spa pobytmi, podvedome tak v sebe nechávate rásť pocit pokoja a odpočinku. Nebojte sa zapojiť dekorácie zo sušených kvetov, prírodné sviečky a ďalšie jemné doplnky pre dokonalý relax.

Nedokážete vybrať farbu? Zapátrajte doma

Lámete si hlavu s tým, ktorá výrazná farba by bola pre vašu kúpeľňu tou naj? Načerpajte farebnú inšpiráciu jednoducho z ďalších izieb vášho domova. Prevláda v obývačke modrá? Modré umývadlo, obklady do kúpeľne, uteráky - s touto farbou sa pracuje v kúpeľni jedna radosť. Ťažšie to môže byť s oranžovou, ružovou alebo žltou, pokiaľ sa ale budete riadiť našimi pravidlami, ani s takými farbami nesiahnete vedľa. Dokonca aj zlatá kúpeľňa bude fungovať, stačí zapojiť zlaté vodovodné batérie, zrkadlový rám a držiak na uteráky.

2022-11-09 09:53:40

Další články

Čo rozhoduje pri výbere drezu do kuchyne

23/11/2022
Ako vybrať kuchynský drez Neoddeliteľnou súčasťou kuchynskej dosky je drez. Ten vám musí vyhovovať z praktického hľadiska na sto percent. Ide o veľmi zaťažovanú časť vybavenia kuchyne, ktorá musí niečo vydržať. Drez by sa vám mal na prvý pohľad aj p… (Čítať viac)

Tipy na farebné kombinácie v kúpeľni

09/11/2022
Tipy na farebné kombinácie v kúpeľni Nudí vás biela? Zapojte do interiéru kúpeľne farby, ktoré jej dodajú život. Farebná kombinácia sa vám bude páčiť aj po rokoch, pokiaľ budete dodržiavať niekoľko nami odporúčaných rád. Pravidlo troch farieb Použ… (Čítať viac)

Ako zariadiť kuchyňu v retro štýle

03/11/2022
Ako zariadiť kuchyňu v americkom retro štýle Dnešný svet je plný umelej inteligencie, technologických vychytávok a nepretržitej online komunikácie. Chcete si od toho doma oddýchnuť? Zariaďte si kuchyňu v pohodovom retro štýle, kde vypnete raz dva. K… (Čítať viac)

Paneláková kúpeľňa nemusí byť umakartová

27/10/2022
Paneláková kúpeľňa nemusí byť len umakart Aj dnes žije na sídliskách stále okolo troch miliónov Čechov. Mnohé z nich už svoj byt rekonštruovali, a to vrátane kúpeľne. V starších, napríklad zdedených, bytoch ale na umakartové jadro stále narazíte. Pr… (Čítať viac)

Načítavam...