Tipy na farebné kombinácie v kúpeľni

Tipy na farebné kombinácie v kúpeľni

Tipy na farebné kombinácie v kúpeľni

Nudí vás biela? Zapojte do interiéru kúpeľne farby, ktoré jej dodajú život. Farebná kombinácia sa vám bude páčiť aj po rokoch, pokiaľ budete dodržiavať niekoľko nami odporúčaných rád.

Pravidlo troch farieb

Použite pravidlo troch farieb ako kľúč na vytvorenie farebnej schémy vašej kúpeľne. Zvoľte jednu neutrálnu farbu, druhú sýtejšiu a tretiu s výraznejším akcentom. Ideálne je pritom myslieť aj na pomerové vyváženie. Odporúčame dať neutrálnej farbe priestor zo 70%, sýtejšej 20% a tej najvýraznejše zostávajúcich 10%.

Dve farby v rôznych pomeroch

Chcete pokojnú a neutrálnu farebnú schému kúpeľne, ktorá vám pomôže zabudnúť na všetko okolo a len relaxovať? Vyberte len dve farby.Rozloženie by malo byť 70 ku 30. Výsledkom býva najčastejšie hnedo-biela kúpeľňa, bielo-šedá kúpeľňa, alebo bielo-modrá. Vždy pôjde o decentnú kombináciu, ktorá ale nemusí byť nudná. Interiér bude pôsobiť zaujímavejšie, keď do neho zahrniete vzorované prvky, ako napríklad tzv. rybiu kosť na alebo žilkovaný mramor na dlaždiciach kúpeľne.

Použite farbu aspoň trikrát

Ďalšie farebné pravidlo s použitím čísla tri. Vybrali ste si pre doplnky výraznú farbu, dajme tomu červenú, ktorá má rozbiť neutrálnejšie prostredie vašej kúpeľne. Využite ho aspoň na troch kusoch vybavenia kúpeľne. Môže to byť červené sklenené umývadlo, uteráky, držiak na zubné kefky alebo mydlenka. Vďaka premyslenému rozloženiu sýtej farby vyzerá interiér dizajnovo a ucelene zároveň.

Nebojte sa čiernej alebo červenej

Nadčasovým pravidlom pre interiér kúpeľne je rada, ktorá hovorí: malá kúpeľňa musí byť svetlá. Aj s malým priestorom idú robiť zázraky, odporúčame náš článok o tom, ako môže vyzerať moderná malá kúpeľňa.

Pokiaľ máte miesta viac, nič vám nebráni zapojiť tmavé farebné tóny. Skvele môže vyzerať čierno šedá kúpeľňa aj červeno šedá kúpeľňa, riaďte sa ale vyššie uvedenými radami pre proporciu farieb.

Prírodné farby pre pokoj

Drevené regály a police do kúpeľne, aj hnedé obklady do kúpeľne v kombinácii s bielou farbou vytvárajú príjemný pocit s nádychom dotyku prírody. Takáto farebná kombinácia tiež zjemní tvrdé hrany a výraznejšie geometrické tvary, ktorým sa v kúpeľni niekedy nevyhnete. Všetci máme navyše drevené materiály spojené s wellness a spa pobytmi, podvedome tak v sebe nechávate rásť pocit pokoja a odpočinku. Nebojte sa zapojiť dekorácie zo sušených kvetov, prírodné sviečky a ďalšie jemné doplnky pre dokonalý relax.

Nedokážete vybrať farbu? Zapátrajte doma

Lámete si hlavu s tým, ktorá výrazná farba by bola pre vašu kúpeľňu tou naj? Načerpajte farebnú inšpiráciu jednoducho z ďalších izieb vášho domova. Prevláda v obývačke modrá? Modré umývadlo, obklady do kúpeľne, uteráky - s touto farbou sa pracuje v kúpeľni jedna radosť. Ťažšie to môže byť s oranžovou, ružovou alebo žltou, pokiaľ sa ale budete riadiť našimi pravidlami, ani s takými farbami nesiahnete vedľa. Dokonca aj zlatá kúpeľňa bude fungovať, stačí zapojiť zlaté vodovodné batérie, zrkadlový rám a držiak na uteráky.

09. 11. 2022

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Ako vybrať predložku do kúpeľne

28/05/2024
Ako vybrať kúpeľňovú predložku Dobre vybraná predložka rozžiari kúpeľňu, udrží vaše nohy v suchu a ochráni vás pred pošmyknutím. Vyberať môžete z rôznych kombinácií materiálov, štýlov aj farieb. Poradíme vám, ktorý materiál sa hodí k vám domov. Rozm… (Čítať viac)

Vodovodná batéria v kúpeľne môže byť dekoráciou

24/04/2024
Vodovodná batéria v kúpeľni môže byť tiež dekoráciou  Vodovodné batérie, kedysi iba čisto funkčné vybavenie na riadenie toku vody, sa staly dôležitými prvkami dizajnu dnešných kúpeľní. Takáto batéria priťahuje pozornosť vašich hostí na prvý pohľad. … (Čítať viac)

Ako vybrať kvalitný sprchový box

09/04/2024
Ako poznáte kvalitný sprchový box Hľadáte kompaktný systém, ktorý bude mať všetko potrebné vybavenie sprchovacieho kúta? Zamerajte sa na možnosť nákupu sprchového boxu. Odpadne vám množstvo starostí s inštaláciou. Získate kompletný sprchovací kút vr… (Čítať viac)

Vyberte si do kúpeľne ideálnu sprchovú vaničku

20/03/2024
Ako vybrať ideálnu sprchovú vaničku Chcete do vašej kúpeľne inštalovať sprchovací kút s vaničkou? Na výber máte rôzne možnosti pre tvar sprchovej vaničky aj materiál, z ktorého bude vyrobená. Pri rozhodovaní by ste mali vziať do úvahy nielen dizajn,… (Čítať viac)

Načítavam...