Skrytá elegancia podomietkových batérií

Skrytá elegancia podomietkových batérií

Skrytá elegancia podomietkových batérií

Vodovodná batéria zabudovaná pod omietkou pôsobí veľmi čisto a elegantne. Ide o moderné riešenie spôsobu inštalácie batérie pre interiéry, v ktorých chcete nechať vyniknúť minimalistický design. Okrem svojich estetických výhod disponujú podomietkové batérie aj tými praktickými, sú totiž veľmi jednoduché na údržbu.

Interiérový dizajn si v 21. storočí potrpí na jednoduchosť a eleganciu. Čisté línie a minimalistické vybavenie hrajú prím. To hrá do kariet predovšetkým malým kúpeľniam, ktoré robí také vybavenie vzdušnejšími. Vonkajšie komponenty batérií alebo toaliet (napríklad odpadové rúrky a nádržky) zaručia dokonale nerušivý dizajn.

Prečo sú podomietkové batérie obľúbené

Princípom tejto inštalácie je umiestnenie rozvodov aj podomietkového ventilu do špeciálneho krytého priestoru v stene. Máte samozrejme dostupné ovládacie prvky, kohútik alebo sprchový set – podľa typu batérie. Pretože nie sú rozvody vidieť, môžete zvoliť pre inštaláciu väčšie rozvodové systémy, vďaka ktorým získate väčší tlak. Hlavne pre rodiny s deťmi je veľkou výhodou aj zníženie rizika obarením alebo poranením.

Ako vybrať správne umiestnenie podomietkovej batérie

Podomietkové batérie majú svoje miesto predovšetkým v kúpeľni. Pri kuchynskom dreze sú viac praktické zvýšené kohúty, vďaka ktorým môžete regulovať alebo smerovať vodu tak, ako potrebujete. Pri výbere podomietkovej batérie bude rozhodovať hneď niekoľko parametrov, podľa ktorých vyberiete tú svoju:

Materiál vodovodnej batérie

Podomietková sprchová batéria či umývadlová sa bežne skladá z podomietkového telesa a viditeľných prvkov pre ovládanie a manipuláciu (páka/kohúty, prepad, sprcha, kohút). Počas vášho rozhodovania musíte zvoliť materiál pre vonkajšie aj vnútorné prvky. Čo sa týka tých vonkajších, tie bývajú najčastejšie z kovu, konkrétne chrómovanej mosadze alebo nerezu. Časťou batérie by radšej nemal byť plast, ten negatívne ovplyvňuje jej životnosť. Kartuša potom môže byť plastová alebo keramická, opäť odporúčame voliť pre dlhšiu životnosť tú keramickú.

Obstarávacia cena

Obvykle sa vodovodná podomietková batéria pohybuje okolo 100 Euro, a to pri základných dizajnových možnostiach. Tie zložitejšie a technologicky vyspelejšie majú obstarávaciu cenu vyššiu.

Dizajn

Hneď na začiatku si pripomenieme základné pravidlo, ktorým by ste sa mali riadiť pri nákupe vodovodných batérií do interiéru kúpeľne. Sprchová batéria by mala mať totožný design ako tá umývadlová a naopak. To znamená, že by ste mali u oboch vyberať od rovnakého výrobcu v rámci rovnakej série.

Ešte predtým, než sa rozhodnete pre nákup, musíte vymyslieť umiestnenie batérie a špecifikovať, aký úchop od ovládacích prvkov očakávate. Ak chcete regulovať teplotu otáčaním kohútikov, nastavením páky alebo inak. Dnes je na trhu veľa možností! Z našich dodávateľov sa na výrobu podomietkových umývadlových sprchových batérií zameriava predovšetkým Cersanit. Ich produkty sú kompaktné, majú dlhú životnosť a elegantné prevedenie.

Značka Mexen prináša širokú škálu možností v sektore pre termostatické podomietkové batérie. Produkty Mexen sú typické pre svoju nadčasovosť, ich výhodou je okrem 100% úžitkových vlastností aj elegantný dizajn. Termostatické batérie majú prednastavenú teplotu vody, vďaka tomu vám odpadá niekedy zdĺhavé miešanie teplej a studenej vody naprázdno a tiež zbytočne plytvanie pretečenej litrami vody. Okrem klasického chrómovaného prevedenia ponúka Mexen dizajn v čiernej, grafitovej, bielej aj zlatej farbe. V našom sortimente nájdete aj široký výber náhradných dielov pre podomietkové batérie.

Montáž podomietkovej batérie

Pre inštaláciu podomietkovej batérie je nutné inštalovať podomietkové teleso. Potrebuje hrúbku steny okolo 15 cm. Minimálna nutná hĺbka pre inštaláciu je 7,5 cm. Tá sa riadi aj hlukom, ktorý môže ovplyvniť kvalitu v ďalšej susediacej izbe. Ak tam máte napríklad detskú izbu, potrebujete silnejšie odhlučnenie. Pri nákupe podomietkového telesa myslite aj na to, že by mala byť kompatibilná s batériou. Pokiaľ treba kupujete batériu Grohe, malo by byť aj teleso od tohto výrobcu.

Jednoduchá údržba

Ako sme už spomínali vyššie, veľkou výhodou podomietkových batérií je ľahká údržba. Taká batéria nemá žiadne záhyby, ktoré by vás počas upratovania trápili. Stačí očistiť páku batérie, kohút a je hotovo. Ešte ľahšiu prácu budete mať s matnými povrchmi, kde vás nebude hnevať každá usadená kvapka vody tak, ako na lesklom chróme.

Zložitejšia oprava

Čo sa bude diať, až bude nutná oprava podomietkovej batérie? Nemusíte sa báť, že budete búrať múr. Výrobcovia myslia na to, že k poruche môže po desiatkach rokov služby dôjsť, väčšinu opráv je možné jednoducho vykonať zložením vrchného dielu batérie.

Výhody podomietkovej inštalácie

Podomietkové batérie sú elegantné, to ale nie je to jediné, čím si ich obľúbite. Medzi tie najväčšie výhody patrí úspora priestoru a užívateľský komfort. Najobľúbenejšie je podomietkovo inštalované WC, pri ktorom je údržba čistoty oveľa jednoduchšia. Medzi základné možnosti podomietkových riešení patria:

Závesné WC

Na toalete požadujeme, viac ako v ktorejkoľvek inej miestnosti, dokonalú hygienickú čistotu. Pri závesnom WC sete sa nebudete trápiť s čistením rúrok a rôznych záhybov. Dajte si len pozor na rozmery podomietkových modulov. Ešte pred nákupom si starostlivo prečítajte parametre danej wc misy s príslušenstvom, nech nie ste pri dodaní tovaru nepríjemne zaskočení. Zamerajte sa pri vašom výbere na rimless toalety bez oplachového okruhu. Absencia goliera znamená nehromadenie nečistôt a baktérií, ako je to pri bežných WC.

Sprchové a vaňové batérie

Pri podomietkových sprchových setoch alebo vaňovej podomietkovej batérii vás poteší okrem estetiky hneď niekoľko ďalších výhod. V prvom rade ušetríte miesto, výhodou je taktiež možnosť inštalácie integrovanej hlavovej sprchy alebo bočných trysiek.

Umývadlové batérie

Nástenné umývadlové batérie sú v slovenských domácnostiach na vzostupe. Medzi hlavné výhody patrí opäť možnosť získať viac miesta v okolí umývadla. Vďaka umiestneniu celého pripojenia vo vnútri steny zostáva celá plocha umývadla voľná. Môžete si byť istí, že akýkoľvek design umývadla vďaka tomu skvele vynikne a bude dominantou kúpeľne. Ide aj o praktické riešenie, na umývadle máte vďaka tomu veľkorysú odkladaciu plochu.

Bidetová spŕška s podomietkovou batériou

Praktickým riešením je aj bidetová batéria so spŕškou, ktorá je inštalovaná pod omietkou.

Pustili ste sa do rekonštrukcie celej kúpeľne? Potom zariaďujete okrem vodovodných batérií aj veľa ďalšieho. Dajte pozor, nech neurobíte počas rekonštrukcie kúpeľne chyby. Medzi tie najčastejšie patrí napríklad zlý výber osvetlenia a malá kúpeľňa prekypujúca vybavením.

2023-01-13 12:33:00

Další články

Vyberte perfektné umývadlo do kúpeľne

20/01/2023
Vyberte si umývadlo, ktoré sadne vašej kúpeľni Na trhu je dnes hneď niekoľko variant kúpeľňových umývadiel. Pri nákupe sa zamerajte na materiál, z ktorého je, tvar, spôsob inštalácie av neposlednom rade celkový vzhľad. Výber neuponáhľajte. Päťčlenná… (Čítať viac)

Skrytá elegancia podomietkových batérií

13/01/2023
Skrytá elegancia podomietkových batérií Vodovodná batéria zabudovaná pod omietkou pôsobí veľmi čisto a elegantne. Ide o moderné riešenie spôsobu inštalácie batérie pre interiéry, v ktorých chcete nechať vyniknúť minimalistický design. Okrem svojich … (Čítať viac)

Kam s uteráky v kúpeľni

23/12/2022
Kam ukladať uteráky a osušky v kúpeľni Uteráky sú nevyhnutnosťou každej kúpeľne. To prvé, na čo pri nákupe myslíte, je ich farba a materiál. Kam ich ale v kúpeľni uložíte? V kúpeľni je starostlivé plánovanie úložného priestoru dôležité o to viac vte… (Čítať viac)

Vybavte kúpeľňu štýlovým nábytkom

09/12/2022
Vybavte kúpeľňu štýlovým nábytkom Pri plánovaní kúpeľne premýšľate najskôr nad tým, kam dáte sanitárnu keramiku a sprchovací kút alebo vaňu. Potom prichádza na rad rozmiestnenie nábytku. Okrem dizajnu, ktorý sa vám musí páčiť, je nutné, aby zvolený … (Čítať viac)

Načítavam...