Retro štýl kúpeľni pristane

Retro štýl kúpeľni pristane

Kúpeľňu v retro štýle si zamilujete. Na čo myslieť pri plánovaní

Retro štýl prináša sympatický nádych nostalgie. Navodzuje pohodovú a upokojujúcu atmosféru, preto nás tak baví. Kúpeľňa s dotykom starých čias môže mať mnoho tvárí. Typické sú pre ňu voľne stojace vane, neopozerané retro vodovodné batérie pre umývadlo aj vaňu a namiesto ich klasického chrómovaného prevedenia zlaté či bronzové. Pre dokonalý výsledok myslite na každý detail.

Voľne stojaca vaňa môže hrať hlavnú rolu

Pokiaľ si ju v interiéri môžete dovoliť, dominantným a veľmi vyhľadávaným prvkom retro kúpeľne je voľne stojaca vaňa na nožičkách. Povrchová úprava nožičiek retro vane môže byť v zlatej alebo čiernej farbe. Originálne pôsobí aj kombinácia bielej a čiernej so zlatými detailmi. Z našich dodávateľov odporúčame pre retro vane ponuku značky MEXEN. Doplňte ju vaňovou batériou na podlahu.

Sprchovací kút ozvláštnite dizajnovým setom

Sprchovací kút ponúka hneď niekoľko možností, ktorými ho naladíte do retro atmosféry. Rám môže byť napríklad v čiernej alebo zlatej farbe. Batéria do sprchy a jej hlavica ponúka množstvo variantov retro designu. V neposlednom rade myslite aj na doplnky do kúpeľne, či už to je dávkovač na sprchový gél, mydlenka alebo podporné madlá v kúte.

Nábytok vyberajte s citom pre detail

Nábytok v kúpeľni môže byť celodrevený, zaujímavá je aj kombinácia bielej a prírodnej hnedej. V moderných interiéroch obvykle dominujú presné línie a minimum ozdobných prvkov, pri retro štýle je to inak. Vyhľadávané sú oblé tvary a prepracované detaily. Nemôžete si dovoliť investovať do nábytku príliš veľa peňazí? Pozrite sa na ponuku online bazárov, alebo zapátrajte, kde sa dá u vás v meste kúpiť nábytok z druhej ruky. Trochu oprýskaný štýl nevadí, taká skrinka pod umývadlo dodá kúpeľni na autentickosti.

Každá kúpeľňa potrebuje veľa svetla

Pokiaľ neriešite kúpeľňu na chalupe, kde obvykle okno býva, pravdepodobne v nej budete mať nedostatok prirodzeného svetla. Preto sa zamerajte na dodatočné osvetlenie v kúpeľni. Vybrať môžete zrkadlo s ľad osvetlením, bodové svetlo aj lampu.

Rám zrkadla môže byť pokojne zlatý

Retro zrkadlo do kúpeľne vyberajte s fantáziou. Jeho rám môže mať akékoľvek prevedenie, môže byť biely, zlatý, tyrkysový, rôzne zdobený, nesúmerný – vďaka tomu bude dominantou celého retro interiéru. Do väčšej kúpeľne môžete pridať aj menšie kozmetické zrkadlo, tie máme v našej ponuke aj v originálnych prevedeniach. Môžu byť závesné aj na postavenie.

My Česi si obvykle retro spájame so sedačkami horčicovej farby, dyhovaným nábytkom vo vysokom lesku a tapetami s kvetinovým vzorom. Na internete ale dnes nájdete množstvo variantov okúzľujúceho retro vybavenia, ktoré má od unavenej horčicovej na míle ďaleko.

2022-07-07 11:27:42


Další články

Druhy sprchových batérií

09/08/2022
Ako na výber sprchovej batérie do kúpeľne Pre skvelý zážitok zo sprchovania je dôležité vybavenie, ktoré má kút vo vnútri. Sami ste určite zažili niekedy v hoteli úžasný pocit zo sprchy, zatiaľ čo doma je sprchovanie vlastne iba rutinná očista. Kúpt… (Čítať viac)

Ako vybrať sprchovací kút

09/08/2022
Vyberáte sprchovací kút? Poradíme, čím sa riadiť Možností, podľa ktorých vybrať sprchovací kút, je hneď niekoľko. Kľúčové sú dispozície vašej kúpeľne. Dôležité sú samozrejme aj vaše požiadavky na design a tvar. Buďte múdri a myslite na niekoľko roko… (Čítať viac)

Ako vyčistiť granitový drez

20/07/2022
Granitový drez je dnes v kuchyniach stále viac obľúbený. Je matný, vďaka tomu vyzerá moderne. Jeho veľkou výhodou je aj to, že na ňom nie sú vidieť zaschnuté kvapky. Granit obsahuje vysoké percento žuly a taktiež prírodné piesky. Materiál je veľmi od… (Čítať viac)

Retro štýl kúpeľni pristane

07/07/2022
Kúpeľňu v retro štýle si zamilujete. Na čo myslieť pri plánovaní Retro štýl prináša sympatický nádych nostalgie. Navodzuje pohodovú a upokojujúcu atmosféru, preto nás tak baví. Kúpeľňa s dotykom starých čias môže mať mnoho tvárí. Typické sú pre ňu v… (Čítať viac)

Načítavam...