Ako vybrať kvalitný sprchový box

Ako vybrať kvalitný sprchový box

Ako poznáte kvalitný sprchový box

Hľadáte kompaktný systém, ktorý bude mať všetko potrebné vybavenie sprchovacieho kúta? Zamerajte sa na možnosť nákupu sprchového boxu. Odpadne vám množstvo starostí s inštaláciou. Získate kompletný sprchovací kút vrátane vaničky a sprchovej hlavice s batériou.

Kúpený sprchovací box stačí napojiť na prívod a odtok vody a môžete sa sprchovať. Také jednoduché to je. Nepotrebujete žiadne obmurovanie, meranie dverí, ani spádovanie vaničky. Niektorí zákazníci so sprchovacím boxom vyhýbajú preto, že sa v minulosti stretli iba s obmedzeným výberom dizajnu. Dnešné sprchové boxy ale ponúkajú množstvo variantov, a to za využitia kvalitných a stálych materiálov. Poradíme vám, podľa čoho vybrať kvalitný sprchový box.

Vhodný rozmer a tvar boxu pre vašu kúpeľňu

Zamyslite sa nad rozmermi, ktoré môže váš sprchovací box mať. Obľúbeným variantom je sprchový box štvorcový s rozmermi 90 x 90 cm, pri menších kúpeľniach oceníte 80 x 80 cm. Vyberať môžete aj boxy obdĺžnikové alebo štvrťkruhové.

Spôsoby otvárania

Úžitkový priestor na sprchovanie ovplyvní aj spôsob otvárania pre dvere do sprchovacieho kúta. Pri sprchových boxoch sa myslí predovšetkým na úspornosť, preto sú najčastejším variantom sprchové dvere posuvné. Tie nezasahujú do priestoru kúpeľne a voda po nich jednoducho stečie priamo do vaničky. Dvojkolieskové horné pojazdy umožňujú ľahké nastavenie. Dorazy zaisťujú minimálne nárazy pri otváraní a zatváraní sprchovacieho kúta. Spodné pojazdy umožňujú odklopenie posuvnej časti sprchovacieho kúta a ľahké vyčistenie bežne nedostupných miest. Obľúbené sú aj sprchové dvere zalamovacie.

Výšku vaničky vyberajte podľa plánovaného využitia

To, ako by mala byť sprchová vanička v boxe vysoká, vyberajte s ohľadom na členov domácnosti. Pokiaľ viete, že bude sprchový box využívať osoba so zníženou pohyblivosťou alebo senior, logicky volíte sprchový box s nízkou vaničkou. Mladé rodiny zase ocenia sprchovací box s vysokou vaničkou, v ktorej sa môžu malé deti pohodlne vykúpať.

Kvalitný materiál a nosnosť

Sprchový box s vaničkou z akrylátu a plastovými dverami vyniká svojou cenou. Odolnejšie a stálejšie sú boxy s bezpečnostným sklom a vaničkou z liateho mramoru. Tie sú navyše obvykle opatrené vrstvou Gelcoat, ktorá zaisťuje ich stálofarebnosť a odolnosť proti nárazu. Nosnosť vaničky býva pri liatom mramore 150 kg, pri akryláte 100 kg. V našom sortimente nájdete aj vaničky zo špeciálneho SMC materiálu, ktoré majú nosnosť až 250 kg. Pri profile dajte prednosť hliníkovému prevedeniu pred plastovým.

So stropom alebo bez?

Pre tých, ktorí očakávajú maximálny komfort pri sprchovaní, odporúčame sprchovací box so stropom na zabudovanie hornej hlavovej sprchy.

Masážny sprchovací box, saunové prvky a ďalšie vybavenie

Dnešné sprchové boxy môžu mať nadštandardné funkcie, ktoré vás príjemne potešia každý deň. Patria medzi ne parné a masážne trysky, prípadne kombinácia oboch. Masážny či parný sprchový box môže ďalej obsahovať vstavané sedadlo, rádioprijímač aj podporné madlá. Zvoliť si môžete sprchové dvere v prevedení matné sklo na zvýšenie súkromia. Výhodou boxu je to, že môžete jeho vybavenie modifikovať presne podľa vašich potrieb.

Dôraz na kvalitu sprchového boxu by mal byť prioritou. Nikdy nevyberajte iba podľa ceny, zaujímajte sa o použité materiály a úžitkové vlastnosti.

Stále ste sa nerozhodli, či zvoliť box alebo sprchovací kút? Prečítajte si náš článok, ktorý sa venuje tomu, ako vybrať sprchovací kút. Radíme v ňom, čím sa riadiť.

09. 04. 2024

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Vodovodná batéria v kúpeľne môže byť dekoráciou

24/04/2024
Vodovodná batéria v kúpeľni môže byť tiež dekoráciou  Vodovodné batérie, kedysi iba čisto funkčné vybavenie na riadenie toku vody, sa staly dôležitými prvkami dizajnu dnešných kúpeľní. Takáto batéria priťahuje pozornosť vašich hostí na prvý pohľad. … (Čítať viac)

Ako vybrať kvalitný sprchový box

09/04/2024
Ako poznáte kvalitný sprchový box Hľadáte kompaktný systém, ktorý bude mať všetko potrebné vybavenie sprchovacieho kúta? Zamerajte sa na možnosť nákupu sprchového boxu. Odpadne vám množstvo starostí s inštaláciou. Získate kompletný sprchovací kút vr… (Čítať viac)

Vyberte si do kúpeľne ideálnu sprchovú vaničku

20/03/2024
Ako vybrať ideálnu sprchovú vaničku Chcete do vašej kúpeľne inštalovať sprchovací kút s vaničkou? Na výber máte rôzne možnosti pre tvar sprchovej vaničky aj materiál, z ktorého bude vyrobená. Pri rozhodovaní by ste mali vziať do úvahy nielen dizajn,… (Čítať viac)

Vybavenie modernej kúpeľne

23/02/2024
Vybavenie modernej kúpeľne Túžite po chytrej kúpeľni, ktorá splní všetky vaše priania? Moderné kúpeľňové vybavenie to dokáže. Zaistí dlhodobý komfort v kúpeľni a reaguje okamžite na vaše individuálne požiadavky. V našom článku prinášame tipy, ako na… (Čítať viac)

Načítavam...