ROCA

Globálna spoločnosť Vďaka takmer storočnej histórii sme sa stali poprednou svetovou spoločnosťou v odbore Spoločnosť Roca začala svoju činnosť výrobou liatinových radiátorov pre domácnosť vo svojom závode v Gava blízko Barcelony. Po týchto prvých radiátoroch spoločnosť rozšírila svoje portfólio na výrobu kotlov. V roku 1929 vstúpila spoločnosť Roca do oblasti kúpeľní začatím výroby vaní. Spoločnosť Roca venuje sústavnú pozornosť spoločenským zmenám týkajúcim sa kultúry spojenej s vodou - hlavným… (celý popis)

Globálna spoločnosť

Vďaka takmer storočnej histórii sme sa stali poprednou svetovou spoločnosťou v odbore

Spoločnosť Roca začala svoju činnosť výrobou liatinových radiátorov pre domácnosť vo svojom závode v Gava blízko Barcelony. Po týchto prvých radiátoroch spoločnosť rozšírila svoje portfólio na výrobu kotlov. V roku 1929 vstúpila spoločnosť Roca do oblasti kúpeľní začatím výroby vaní.

Spoločnosť Roca venuje sústavnú pozornosť spoločenským zmenám týkajúcim sa kultúry spojenej s vodou - hlavným prírodným zdrojom, s ktorým pracuje. Preto sa v roku 1936 pustila do výroby sanitárnej keramiky. Následne v roku 1954 začala Roca výrobu batérií a kovového príslušenstva.

V 90. rokoch podnikol koncern prvý krok na ceste medzinárodnej expanzie, založenej najmä na zakladaní obchodných dcérskych spoločností a uzatváraní zmlúv s poprednými značkami na miestnych trhoch. Okrem Portugalska a Francúzska boli zastúpenia spoločnosti Roca otvorené vo Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku, Rusku, Maroku, Argentíne, Brazílii av Číne.

K prelomu v procese medzinárodnej expanzie došlo v roku 1999, kedy spoločnosť Roca odkúpila spoločnosť Swiss Keramik Holding Laufen, vtedy štvrtého najväčšieho výrobcu na svete. Akvizíciou spoločnosti Laufen posilnil koncern svoju pozíciu na strategických trhoch, kde bola jeho značka menej zastúpená, ako je východná Európa, Brazília a USA.

V roku 2005 oznámila spoločnosť Roca odvážny strategický plán zameraný na kúpeľňové priestory av roku 2006 dosiahla v tomto odvetví vedúcu pozíciu na svetovom trhu.

Dnes pokrýva obchodná sieť spoločnosti Roca 135 štátov, do ktorej dodáva výrobky jej 76 výrobných závodov s viac ako 20 000 zamestnancami po celom svete.

Roca v Českej republike: Počiatočné úspechy viedli k rozširovaniu produkcie i ponuky.

Dnes patrí do rozsiahlej ponuky značky Roca nielen kompletný sortiment sanitárnej keramiky, vaní, sprchovacích kútov, víriviek, sáun, armatúr, dlažieb a obkladov, ale aj zariadenia kuchýň. V auguste 1999 prevzala Roca celosvetovú produkciu svojho najväčšieho európskeho konkurenta – švajčiarskej spoločnosti Laufen a dnes je najväčším výrobcom sanitárnej keramiky na svete. Vysoká kvalita je doložená medzinárodným certifikátom ISO 9001 o dodržiavaní kvality a certifikátov kvality pre všetky trhy, na ktorých značka Roca pôsobí. Produkty Roca vynikajú nielen vysokou funkčnosťou, ale predovšetkým originálnym preslneným dizajnom a čistými tvarmi a líniami.

Načítavam...