Údržba odtokového žľabu a roštu

Údržba odtokového žľabu a roštu

Žľab pravidelne kontrolujte a čistite. Odpadový systém je vďaka sifónu možné čistiť ako mechanicky (až do stúpačky) tak aj chemicky. POZOR na konštrukciu žľabu nesmie byť chémia použitá. Údržba sa vykonáva bežnými umývacími a čistiacimi prostriedkami, určenými na čistenie domácich odpadov.

 

Na povrch roštu a žľabu Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky, môžu poškodiť povrchy.

Keď sa povie agresívne, máme tým na mysli aj ocot, ktorý sa v domácnostiach niekedy používa na odstránenie menších nánosov vodného kameňa. Hoci to môže znieť neuveriteľne, na vodný kameň vyskúšajte klasické mydlo, ktoré na povrchu rozleštíte jemnou handričkou. Po následnom opláchnutí a vysušení bude povrch vyzerať opäť skvele.

Vodný kameň sa vám bude ľahšie odstraňovať priebežne, ako keď mu dáte čas, aby vytvoril súvislé vrstvy. Tie môžu povrch žľabu aj roštu mechanicky poškodiť.

  • Chlór narúša jedinečnú povrchovú ochrannú vrstvu nerezu. Porušením tejto vrstvy dochádza k vzniku korózie. Preto sa vždy ubezpečte, že prípravky, ktoré používate, chlór neobsahujú.
  • Pri čistení nerezových povrchov sanitárneho vybavenia, sa radšej vyvarujte použitiu prostriedkov obsahujúcich abrazívne zložky, ako sú drsné huby alebo utierky z mikrovlákna. Tie môžu narobiť viac škody ako úžitku. Vyhnete sa tým znehodnoteniu a poškriabaniu tohto povrchu.
  • Nepoužívajte klasický ani tekutý piesok či dokonca soľ.
  • Nevhodné sú tiež babské rady typu použitia zubnej pasty, pokiaľ obsahuje abrazívne zložky. Zaschnuté nečistoty neodstraňujte ani za pomocou drôtenky či hrubej časti hubky na riad. Na očistenie môžete použiť napríklad mikroutierku alebo hubku z hladkej strany.

 

Pri farebných prevedeniach sú vyššie spomínané pravidlá ešte dôležitejšie. Žľab aj rošt omývame iba mydlovou vodou. Zabránime tým reakcii medzi prostriedkom a vrstvou farby, ktorá by mohla viesť k jej odlúpnutiu.

 

Ďalšia vec, ktorej je potrebné sa pri čistení vyhnúť, sú vysoké teploty, ktoré by mohli povrch poškodiť. Preto sa vyhnite napríklad použitiu parných čističov.

 

Ďalej je namieste pravidelne odstraňovať aj zvyšky kozmetických produktov, napr. tekutých mydiel, šampónov a sprchových gélov, preto ich starostlivo odstráňte vodou.

2023-10-07 10:46:33

Další články

Ako sa starať o kuchynský drez

07/10/2023
Pri správnej starostlivosti a dodržiavaní tipov na údržbu si môžete svoj drez užívať ešte dlhšie. Používajte mäkké hubky alebo handričky Neodporúčame najmä čistenie hrubými hubami, drôtenkou, čistiacimi prostriedkami na striebro alebo abrazívnymi p… (Čítať viac)

Údržba odtokového žľabu a roštu

07/10/2023
Žľab pravidelne kontrolujte a čistite. Odpadový systém je vďaka sifónu možné čistiť ako mechanicky (až do stúpačky) tak aj chemicky. POZOR na konštrukciu žľabu nesmie byť chémia použitá. Údržba sa vykonáva bežnými umývacími a čistiacimi prostriedkami… (Čítať viac)

Ako sa starať o sprchové kúty

05/04/2023
Každý výrobca sprchovacích kútov a dverí má vlastný spôsob ako sa ich výrobkom venovať. Čo výrobca, to iný materiál a technológia, je teda nutné sa riadiť ich návody. Zamerali sme preto na niekoľko základných pravidiel na čistenie a údržbu, ktoré pla… (Čítať viac)

Ako sa správne starať o kúpeľňový nábytok

13/02/2023
Ako sa správne starať o kúpeľňový nábytok Aby vám kúpeľňový nábytok vydržal čo najdlhšie, je potrebné mu venovať potrebnú starostlivosť a pozornosť. Správnou starostlivosťou môžete znateľne predĺžiť jeho životnosť. V prvom rade je dôležité pri zari… (Čítať viac)

Načítavam...