Vyberte si do kúpeľne ideálnu sprchovú vaničku

Vyberte si do kúpeľne ideálnu sprchovú vaničku

Ako vybrať ideálnu sprchovú vaničku

Chcete do vašej kúpeľne inštalovať sprchovací kút s vaničkou? Na výber máte rôzne možnosti pre tvar sprchovej vaničky aj materiál, z ktorého bude vyrobená. Pri rozhodovaní by ste mali vziať do úvahy nielen dizajn, ale aj úžitkové vlastnosti a praktickosť.

Obľúbené materiály pre vaničky do sprchovacieho kúta

Medzi najčastejšie používané materiály patrí akrylát, smalt, liaty mramor a keramika. Každý z materiálov má svoje výhody. Pomôžeme vám, aby ste si správne vybrali.

Akrylátové sprchové vaničky

Akrylátové sprchové vaničky dominujú väčšine kúpeľní vďaka svojej ľahkosti, príjemnej hladkosti a teplotnej stabilite. Akrylát je prispôsobivý, umožňuje vytvárať vaničky takmer ľubovoľného tvaru, to je jeho zásadná výhoda. Napriek hladkému povrchu má akrylát minimálnu šmykľavosť, čo zvyšuje bezpečnosť používateľa. Tento materiál tiež efektívne tlmí hluk z dopadajúcej vody a udržuje svoju farebnú stálosť. Buďte opatrní pri údržbe vaničky pomocou čistiacich prostriedkov na báze piesku alebo pasty, tie môžu jej povrch poškodiť.

Vanička z liateho mramoru

Sprchová vanička z liateho mramoru patrí k prémiovému variantu so zodpovedajúcou kvalitou v oblasti kúpeľňového vybavenia. Tento materiál ponúka rôzne možnosti spracovania tvaru, robustnosť a vysokú odolnosť proti možnému poškodeniu. Ide o stálofarebný materiál, ktorý má navyše výnimočné tepelnoizolačné vlastnosti.

Smaltovaná vanička

Oceľové smaltované vaničky sú aj dnes veľmi populárne. Okrem nízkej obstarávacej ceny vás oslovia samotné vlastnosti smaltu. Tento materiál je hladký, odolný voči poškriabaniu, mechanickému poškodeniu aj chemikáliám. Aby ste tieto vlastnosti udržali, je nutné zvoliť optimálnu hrúbku vaničky, tá by mala byť minimálne 3,5 mm. Výhodou smaltovaných vaničiek je aj dostupnosť v rôznych tvaroch a rozmeroch. Vy si vďaka tomu môžete vybrať presne takú, ktorú pre svoj sprchovací kút potrebujete.

Keramická sprchová vanička

Keramické sprchové vaničky sú populárne vďaka svojej vynikajúcej odolnosti a elegantnému vzhľadu. Keramika ako materiál poskytuje pevnosť a trvanlivosť.

Základné tvary sprchových vaničiek

Existuje niekoľko základných tvarov sprchových vaničiek. Medzi tie najčastejšie patrí obdĺžnik, štvorec, štvrťkruhový tvar a päťboké sprchové vaničky.

Sprchové vaničky obdĺžnikové

Obdĺžnikové sprchové vaničky sú obľúbené pre svoju jednoduchosť a univerzálnosť. Máme ich v komfortnom rozmere o šírke 110 cm, nájdete u nás aj vaničky v úsporných rozmeroch 80 cm x 70 cm pre malé kúpeľne. Ich rovné línie a rohy umožňujú efektívne využitie priestoru v kúpeľni. Sú ideálne pre klasické kúpeľne a dajú sa ľahko kombinovať so sprchovými dverami alebo závesmi.

Štvorcová vanička

Štvorcové sprchové vaničky majú rovnaké strany, čo ich robí kompaktnými a vhodnými aj pre menšie kúpeľne. Sú praktické a umožňujú efektívne využitie priestoru. V našom sortimente máme v ponuke všetky tieto tvary pre sprchové vaničky, konkrétny rozmer volíte s ohľadom na dispozície vašej kúpeľne.

Sprchová vanička štvrťkruhová

Nemáte v kúpeľni miesta nazvyš? Štvrťkruhové sprchové vaničky prinášajú do kúpeľne sú pre vás tou správnou voľbou. Vystačia aj s malým kúskom miesta a poskytnú dostatočný priestor na sprchovanie.

Päťboké sprchové vaničky

Päťboké sprchové vaničky sa hodia tam, kde potrebujete vymyslieť riešenie na mieru. Skvele si poradí s každým priestorom a zachová dokonalý design interiéru kúpeľne.

Hlboká sprchová vanička

Hlboké sprchové vaničky ponúkajú praktické a pohodlné riešenie pre tých, ktorí preferujú viac priestoru a komfortu počas sprchovania. Hĺbka vaničky prináša niekoľko výhod.

Patria k nim:

- pohodlné státie aj sedenie počas sprchovania,

- ľahké kúpanie malých detí, v tomto prípade odporúčame vaničku s protišmykovým povrchom.

- jednoduchá starostlivosť o štvornohých miláčikov.

Vyberte si vaničku, ktorá bude vizuálne ladiť s celým interiérom kúpeľne a taktiež efektívne využije jej priestor. Hľadáte originálny kúsok? V kombinácii s čiernym sprchovým setom alebo čiernym rámom kúta pôsobí skvele čierna sprchová vanička. Zvážte starostlivo svoj nákup s ohľadom na individuálne potreby pre pohodlnú a príjemnú sprchu každý deň.


20. 03. 2024

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Ako vybrať kvalitný sprchový box

09/04/2024
Ako poznáte kvalitný sprchový box Hľadáte kompaktný systém, ktorý bude mať všetko potrebné vybavenie sprchovacieho kúta? Zamerajte sa na možnosť nákupu sprchového boxu. Odpadne vám množstvo starostí s inštaláciou. Získate kompletný sprchovací kút vr… (Čítať viac)

Vyberte si do kúpeľne ideálnu sprchovú vaničku

20/03/2024
Ako vybrať ideálnu sprchovú vaničku Chcete do vašej kúpeľne inštalovať sprchovací kút s vaničkou? Na výber máte rôzne možnosti pre tvar sprchovej vaničky aj materiál, z ktorého bude vyrobená. Pri rozhodovaní by ste mali vziať do úvahy nielen dizajn,… (Čítať viac)

Vybavenie modernej kúpeľne

23/02/2024
Vybavenie modernej kúpeľne Túžite po chytrej kúpeľni, ktorá splní všetky vaše priania? Moderné kúpeľňové vybavenie to dokáže. Zaistí dlhodobý komfort v kúpeľni a reaguje okamžite na vaše individuálne požiadavky. V našom článku prinášame tipy, ako na… (Čítať viac)

Dvojité umývadlo v kúpeľni má množstvo výhod

14/02/2024
Dvojumývadlá ušetria čas v kúpeľni Poznáme niekoľko spôsobov, ktorými si každodenný čas v kúpeľni spríjemniť. Medzi také prvky vybavenia patria dvojumývadlá. Vyrieši efektívne večný problém obsadených kúpeľní a boja o umývadlo počas ranného zhonu. N… (Čítať viac)

Načítavam...