Vybavenie modernej kúpeľne

Vybavenie modernej kúpeľne

Vybavenie modernej kúpeľne

Túžite po chytrej kúpeľni, ktorá splní všetky vaše priania? Moderné kúpeľňové vybavenie to dokáže. Zaistí dlhodobý komfort v kúpeľni a reaguje okamžite na vaše individuálne požiadavky. V našom článku prinášame tipy, ako naplánovať kúpeľňu.

Dizajnové sprchové kúty

Sklenené sprchové kúty sú dnes jasným trendom všetkých kúpeľní. Je len na vás, či si vyberiete ten s inštaláciou na sprchovaciu vaničku alebo priamo na podlahu. Hľadáte taký, ktorý do interiéru kúpeľne zapadne najcitlivejšie? Zamerajte sa na zásteny do sprchového kúta walk-in. Nemá klasický rám kúta a sprchové dvere, preto pôsobí veľmi vzdušne. Najlepšie sa zástena vyníma vo variante sprchovací kút bez vaničky, kedy je voda odvádzaná odtokovými žľabmi umiestnenými priamo v podlahe.

Inteligentné zrkadlo s LED osvetlením

Zrkadlá s integrovaným LED osvetlením už nie sú novinkou, môžu mať ale skvelé dodatočné funkcie. Patrí medzi ne možnosť časovania, dotykový vypínač, technológia brániaca zahmlievaniu, LED hodiny a zabudované kozmetické zrkadlo. Skvelý je aj detektor pohybu, ktorý zrkadlo rozsvieti, akonáhle sa k nemu priblížite. Po vašom vzdialení sa zase zhasne.

Komfortné podlahové vykurovanie

Vo všetkých miestnostiach doma sa chceme cítiť príjemne, najväčšie nároky ale kladieme na kúpeľňu. Užite si v chladných dňoch luxusný pocit v podobe vyhriatej dlažby vašej kúpeľne. Postarajú sa o to vykurovacie rohože. Papuče môžete nechať za dverami a vychutnať si pôžitok podobný pobytu v kúpeľoch.

Chytré kúpeľňové doplnky pre dokonalú hygienu

Dnešný svet technológií nezabúda ani na kúpeľňové vybavenie. Medzi praktických pomocníkov v kúpeľni patrí napríklad:

Elektrický vykurovací rebrík

Vykurovacie teleso sa postará o to, aby bolo vo vašej kúpeľni teplo a vaše uteráky vždy suché a svieže.

Chytré toaletné sedátko

Závesná WC misa a šikovné bidetové sedadlo poskytne komfortný zážitok pri každej návšteve. Môže mať funkciu nahrievania, bidetovej spršky a po každom použití aj funkciu automatického čistenia.

Bezdotykový dávkovač mydla

Hygienicky najdokonalejší spôsob aplikácie mydla. Minimalizuje prenos baktérií. Dávkuje presne také množstvo, aké potrebujete.

Infračervený vykurovací panel do kúpeľne

Na prvý pohľad môže vyzerať ako luxusný umelecký kúsok, jeho hlavným benefitom sú jeho vlastnosti. Infračervené žiarenie ohrieva dosku, ktorá šíri teplo do miestnosti. Môžete si zaobstarať jedno aj viac a ovládať ich pomocou smartfónu, diaľkového ovládania alebo ovládacieho panelu.

Zaobstarajte si technológie šetriace vodu

Moderné spotrebiče v kuchyni vedia šetriť energiu. Chcite to isté po tých v kúpeľni! Vyberte si sprchové hlavice a hlavové sprchy, ktoré múdro využívajú vodu a obsahujú aj perlátor. Ten pridáva do vody vzduch a tým ju prirodzene šetrí, vy pritom pri dopade na pokožku nespoznáte rozdiel v tlaku.

Umývadlová batéria môže tiež obsahovať perlátor, vodu distribuuje rovnako efektívne. V našom sortimente nájdete aj úsporné splachovacie systémy s duálnym splachovaním. Podľa potreby si sami zvolíte adekvátny objem vody využívanej na spláchnutie. Vďaka splachovaniu v nižšom objeme vody výrazne znížite svoje ročné náklady na vodu a šetríte aj životné prostredie.

Vodovodné batérie do kúpeľne u nás môžete vyberať z nepreberného množstva designov. Vedľa klasických nerezových povrchov kovovej farby vás oslovia čierne, biele aj tie mosadzné. Nezabudnite, že umývadlová, sprchová aj vaňová batéria by spolu mali ladiť.

Úložné priestory a usporiadanie

Potrpíte si na organizovanie vecí a chcete mať v kúpeľni vždy poriadok? Nemusí ísť o nesplniteľné prianie, stačí si len múdro zvoliť kúpeľňový nábytok, ktorý vám v tom pomôže. Skryté prídavné závesné skrinky do kúpeľne a praktické úložné systémy vám poskytnú dostatok miesta na uloženie všetkého potrebného.

Dizajnové prvky interiéru

Nemáte jasnú predstavu, ako by vaša nová kúpeľňa mala vyzerať? Hľadajte inšpiráciu na internete a určite nájdete interiér kúpeľne, ktorý by sa páčil aj vám doma. Moderný kúpeľňový nábytok a vybavenie dnes ponúka toľko možností. Máte radi zeleň? Potom sa nebojte tapiet s motívmi džungle, zapojte drevený nábytok aj masívnu dosku pod umývadlo a rastliny, ktorým sa v kúpeľni dobre darí. Potrpíte si na minimalizmus? Budú vás baviť betónové prvky. Chcete zažiť luxus? Zamerajte sa na vybavenie z mramoru, zlaté prvky alebo sklenené umývadlo na dosku, ktoré na seba v kombinácii s dizajnovou umývadlovou batériou ihneď strhne pozornosť.

Pri výbere moderného vybavenia do kúpeľne musíte zohľadniť nielen design, ale aj funkčnosť a kvalitu prevedenia. Odporúčame vybrať také prvky, ktoré nielen vyhovujú vášmu štýlu, ale taktiež spĺňajú potreby všetkých členov domácnosti a sú dlhodobo odolné.

23. 02. 2024

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Ako vybrať kvalitný sprchový box

09/04/2024
Ako poznáte kvalitný sprchový box Hľadáte kompaktný systém, ktorý bude mať všetko potrebné vybavenie sprchovacieho kúta? Zamerajte sa na možnosť nákupu sprchového boxu. Odpadne vám množstvo starostí s inštaláciou. Získate kompletný sprchovací kút vr… (Čítať viac)

Vyberte si do kúpeľne ideálnu sprchovú vaničku

20/03/2024
Ako vybrať ideálnu sprchovú vaničku Chcete do vašej kúpeľne inštalovať sprchovací kút s vaničkou? Na výber máte rôzne možnosti pre tvar sprchovej vaničky aj materiál, z ktorého bude vyrobená. Pri rozhodovaní by ste mali vziať do úvahy nielen dizajn,… (Čítať viac)

Vybavenie modernej kúpeľne

23/02/2024
Vybavenie modernej kúpeľne Túžite po chytrej kúpeľni, ktorá splní všetky vaše priania? Moderné kúpeľňové vybavenie to dokáže. Zaistí dlhodobý komfort v kúpeľni a reaguje okamžite na vaše individuálne požiadavky. V našom článku prinášame tipy, ako na… (Čítať viac)

Dvojité umývadlo v kúpeľni má množstvo výhod

14/02/2024
Dvojumývadlá ušetria čas v kúpeľni Poznáme niekoľko spôsobov, ktorými si každodenný čas v kúpeľni spríjemniť. Medzi také prvky vybavenia patria dvojumývadlá. Vyrieši efektívne večný problém obsadených kúpeľní a boja o umývadlo počas ranného zhonu. N… (Čítať viac)

Načítavam...