Vodovodná batéria v kúpeľne môže byť dekoráciou

Vodovodná batéria v kúpeľne môže byť dekoráciou

Vodovodná batéria v kúpeľni môže byť tiež dekoráciou 

Vodovodné batérie, kedysi iba čisto funkčné vybavenie na riadenie toku vody, sa staly dôležitými prvkami dizajnu dnešných kúpeľní. Takáto batéria priťahuje pozornosť vašich hostí na prvý pohľad. Ponuka v tomto rozsahu je obrovská, preto sme pripravili článok, ktorý je venovaný najpopulárnejším variantom našich zákazníkov.

Materiál

Pri výbere vodovodné batérie budete pravdepodobne myslieť na materiál. Nestárnúci klasikou je chróm, trochu odolnejšia nehrdzavejúca oceľ a skupinu uzatvára mosadz. Pozrime sa na každý materiál zblízka.

Chróm

Chrome je typom kovu, ktorý je relatívne odolný voči korózii a hrdzaveniu, ale môže byť náchylný k škrabancom a odtlačkom prstov. Jeho výhodou je vysoký lesk a zrkadlový efekt. Chrómové batérie sú obecně lacnejšie ako oceľ.

Nehrdzavejúca oceľ

Čoraz obľúbenejší materiál pre kohútiky vďaka svojej vysokej odolnosti voči korózii a ľahkej údržbe. Tento materiál je na prvý pohľad luxusný a vyzerá skvele.

Mosadz

Mosadz je zliatina zahŕňajúca meď a zinok. Je to materiál, ktorý je odolný nárazom a zostáva nezmeniteľný aj po rokoch používania. Dá kúpeľne jej charakteristické kúzlo a teplo. Môže vyvolať dojem starých čias, preto sú takéto batérie populárne vo vidieckych interiéroch. Mosadzná batéria nemusí byť len zlatá, môže byť tiež pokrytá titánom. Pozrite sa na naše titánové batérie.

Design

V dnešnej dobe je dominantným prvkom predovšetkým akcent na minimalizmus. Na druhej strane ale zase stojí designovo unikátna batéria netradičných tvarov. Obľúbené sú aj matné povrchy, na ktorých nie sú vidieť uschnuté kvapky vody ani odtlačky prstov. Všeobecne platí, že podomietkové batérie pôsobia v interiéri decentne, lepšie splynú s celým interiérom. 

Pokiaľ ale chcete nechať vyniknúť tvar, nástenná batéria je správnou voľbou. Tento typ batérie s inštaláciou na stenu samozrejme oceníte aj vtedy, keď ju treba opraviť. Všetky komponenty sú ľahko prístupné zvonku.

Minimalistické spracovanie

Jednoduché tvary súčasným trendom dominujú. Čisté línie, jasne definované hrany a decentné označenie teplej a studenej vody.

Unikátna vodovodná batéria

Medzi výrobcami sa nájdu aj takí, ktorí prekračujú hranice očakávateľného a ich batérie skôr pripomínajú umelecké diela. Môžu byť rôzne tvarovo nepravidelné, pripomínajúce luxusnú vázu či netradičnú fontánu. Úchvatný je pohľad na ne, bohužiaľ to isté obvykle platí aj o ich cene.

Moderné vlastnosti

Od umývadlovej batérie dnes čakáte viac ako len distribúciu vody. Obľúbený je zabudovaný termostat, termostatická batéria okamžite dodáva prúd vody v požadovanej teplote. Populárne je dnes aj bezdotykové ovládanie a funkcie úspory vody. Tú zaisťuje perlátor schovaný v batérii.

Farebné trendy

U našich zákazníkov silnie dopyt predovšetkým po zlatých a čiernych vodovodných batériách. A to nielen pre umývadlo, ale aj pri sprchových batériách a vaňových batériách. Preto v týchto kategóriách disponujeme širokým sortimentom.

Čierna a matná čierna

Čierna sa stala jedným z najobľúbenejších farebných prevedení vodovodných batérií. Je to moderná a zároveň luxusne pôsobiaca voľba, ktorá dodá vašej kúpeľni aj kuchyni elegantný a sofistikovaný vzhľad. Matná čierna je populárna pre už vyššie spomínanú odolnosť proti známkam bežného používania.

Zlaté vodovodné batérie

Farebné prevedenie vodovodných batérií v zlatej farbe sa vracia ako trend. Táto farba môže byť na chrómovej batérii a do priestoru pridáva teplý a luxusný pocit.

Ružové zlato

Áno! Aj kovovo ružové batérie sú dnes trendy. Máme ich v rôznych prevedeniach a uvidíte, že sa vám budú páčiť.

 

Máte doma bidet? Rozmanité varianty spracovania nájdete aj pre bidetové batérie. V našom sortimente máme batérie s bidetovou s bidetovou spŕškou v retro štýle aj originálnom hranatom dizajne.

24. 04. 2024

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Vodovodná batéria v kúpeľne môže byť dekoráciou

24/04/2024
Vodovodná batéria v kúpeľni môže byť tiež dekoráciou  Vodovodné batérie, kedysi iba čisto funkčné vybavenie na riadenie toku vody, sa staly dôležitými prvkami dizajnu dnešných kúpeľní. Takáto batéria priťahuje pozornosť vašich hostí na prvý pohľad. … (Čítať viac)

Ako vybrať kvalitný sprchový box

09/04/2024
Ako poznáte kvalitný sprchový box Hľadáte kompaktný systém, ktorý bude mať všetko potrebné vybavenie sprchovacieho kúta? Zamerajte sa na možnosť nákupu sprchového boxu. Odpadne vám množstvo starostí s inštaláciou. Získate kompletný sprchovací kút vr… (Čítať viac)

Vyberte si do kúpeľne ideálnu sprchovú vaničku

20/03/2024
Ako vybrať ideálnu sprchovú vaničku Chcete do vašej kúpeľne inštalovať sprchovací kút s vaničkou? Na výber máte rôzne možnosti pre tvar sprchovej vaničky aj materiál, z ktorého bude vyrobená. Pri rozhodovaní by ste mali vziať do úvahy nielen dizajn,… (Čítať viac)

Vybavenie modernej kúpeľne

23/02/2024
Vybavenie modernej kúpeľne Túžite po chytrej kúpeľni, ktorá splní všetky vaše priania? Moderné kúpeľňové vybavenie to dokáže. Zaistí dlhodobý komfort v kúpeľni a reaguje okamžite na vaše individuálne požiadavky. V našom článku prinášame tipy, ako na… (Čítať viac)

Načítavam...