MODERNÁ KÚPEĽŇA S ČIERNOU BATÉRIOU

MODERNÁ KÚPEĽŇA S ČIERNOU BATÉRIOU

Doposiaľ našim kúpeľniam dominovali chrómové batérie v tradičnej „striebornej“ farbe a farebné batérie boli považované za extravagantné. Stále viac ľudí sa však rozhoduje porušiť klasiku a zaobstarať si batérie v rôznych farbách. Čierna sa stáva veľmi populárny. Bude táto farba fungovať aj vo vašej kúpeľni?

Kúpeľňa v individuálnom štýle

Kúpeľňa je miestnosť, ktorú používate mnohokrát denne. Preto sa oplatí starať sa nielen o jej funkčnosť, ale aj o krásny vzhľad, ktorý bude dokonale zodpovedať vášmu vkusu, veľkosti a vlastnostiam kúpeľne. Čo vyzerá vkusne v jednej kúpeľni, nemusí nutne fungovať v inej, preto sa pri výbere kúpeľňových doplnkov riaďte svojimi preferenciami. Ostatne, budete ich sledovať každý deň.

V súčasnej dobe je na trhu obrovský výber sanitárnej keramiky, vodovodných batérií, obkladov a ďalších prvkov kúpeľňových doplnkov. Ich ceny sa značne líšia, takže aj keď nemáte obrovský rozpočet, môžete si zariadiť kúpeľňu vo svojom štýle. Inšpiráciou je veľa, a tak sa oplatí prechádzať katalógy a webové stránky prezentujúce kúpeľňové vybavenie a vybrať si podľa nich niečo pre seba.

Pokiaľ ide o kúpeľňové batérie, boli doteraz veľmi obľúbené chrómované batérie bez farebných prísad. Bolo to dané tým, že boli najdostupnejšie a najlacnejšie. Farebná batéria sa musela zaplatiť niekoľkonásobne viac ako tá tradičná, chrómová. Našťastie sa tento trend teraz mení a farebné batérie, hlavne čierne, sa stávajú obľúbenými a ľahko dostupnými.

Pokiaľ vám záleží na individuálnom vzhľade vašej kúpeľne a máte radi menej typické riešenia, budú sa vám páčiť čierne batérie. Čierna je univerzálna farba, takže ju ľahko skombinujete s ostatnými farbami vo vašej kúpeľni. Nedá sa však uprieť, že štandardne najlepšie ladí s bielou.

Elegantné a moderné

Čiernu batériu si obľúbite najmä v prípade, že preferujete moderný alebo industriálny štýl. Pokiaľ skombinujete čiernu batériu s bielym umývadlom v jednoduchom kubistickom tvare, získate moderný vzhľad pripomínajúci industriálne interiéry.

Čierna batéria je výrazným farebným akcentom v kúpeľni, preto sa oplatí k nej voliť doplnky. Pokiaľ chcete, aby bola vidieť ako hlavná dekorácia kúpeľne, dbajte na to, aby boli v tlmených farbách alebo najlepšie čiernobiele. Pokiaľ je aditív príliš veľa a sú v intenzívnych farbách, čierna batéria v ich blízkosti opticky zmizne.

Čierna je mimoriadne elegantná farba, takže pokiaľ nemáte radi industriálny štýl, ale chcete len elegantnú úpravu kúpeľne, stojí za to pozrieť si ponuku čiernych batérií. Podľa toho, s akým umývadlom ho skombinujete, môžete dosiahnuť akýkoľvek štylistický efekt. Čierne vodovodné batérie sú predovšetkým v modernom štýle, ale môžete si vybrať jednoduchý model s tradičným tvarom, ktorý bude vyzerať krásne v klasickom interiéri.

Je čierna dobrá voľba?

Niektorí ľudia pochybujú, či je použitie čiernej farby na mieste, ako je umývadlo alebo sprchovací kút, dobrá voľba. Na jednej strane sa obávajú prelomenia klasického trendu chrómových vodovodných batérií, pretože sa obávajú, že čierna nebude ladiť s kúpeľňou a bude to vyzerať nevzhľadne. Ak máte podobné obavy, pamätajte, že čierna je veľmi univerzálna a hodí sa k väčšine farieb. Pomocou čiernej batérie môžete svojej kúpeľni dodať štýl podľa vlastného výberu pomocou jediného prvku, ktorým je čierna batéria. V závislosti od vybraného modelu ho môžete prispôsobiť svojmu vybaveniu a vytvoriť štýlovo ucelený celok.

Ďalšou obavou mnohých ľudí je, že sa čierna batéria ľahko zašpiní a bude ťažké ju vyčistiť. Čierna farba ukazuje všetky škvrny a usadeniny viac ako na chrómovom povrchu. Čiastočne je to pravda, ale všimnite si, že okolie umývadla je oblasť, ktorú je tak či tak potrebné pravidelne čistiť, a na chrómovej batérii sa tiež objavia šmuhy a usadeniny, pokiaľ ju nebudete pravidelne utierať.

Výrobcovia navyše pokrývajú batériu špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá zabraňuje zachytávaniu nečistôt. Obavy z rýchlejšieho zašpinenia sú teda v tomto prípade neopodstatnené.

Ako vidíte, nie je dôvod sa báť inštalácie čiernej batérie do vašej kúpeľne. Bez ohľadu na to, či dávate prednosť klasickému, industriálnemu alebo modernému štýlu, takáto batéria sa vám bude hodiť a vašej kúpeľni dodá krásny, jedinečný vzhľad. Presvedčte sa sami, že jeden malý prvok môže zmeniť vašu kúpeľňu a pobyt v nej bude potešením.

2022-05-06 12:25:31

Další články

MODERNÁ KÚPEĽŇA S ČIERNOU BATÉRIOU

06/05/2022
Doposiaľ našim kúpeľniam dominovali chrómové batérie v tradičnej „striebornej“ farbe a farebné batérie boli považované za extravagantné. Stále viac ľudí sa však rozhoduje porušiť klasiku a zaobstarať si batérie v rôznych farbách. Čierna sa stáva veľm… (Čítať viac)

Bidet – aký vybrať model a ako sa oň starať?

08/04/2022
V našich domácnostiach sa snažíme voliť moderné a osvedčené riešenia, ktoré zaistia estetiku a vysokú funkčnosť. Preto sa stále častejšie rozhodujeme inštalovať z WC aj bidet, ktorý umožňuje pohodlnú starostlivosť o hygienu intímnych miest. Ešte nedá… (Čítať viac)

VOĽNE STOJÚCE VANE - POHODLNÁ RELAXÁCIA V MODERNEJ PODOBE

03/03/2022
Kedysi boli neodmysliteľnou súčasťou vybavenia každej kúpeľne. Teraz sú opäť v obľube, lákajú eleganciou a nadčasovým dizajnom. Voľne stojace vane potešia všetkých priaznivcov inovatívnych a jedinečných kúpeľňových trendov. Skvele zapadnú do priestra… (Čítať viac)

MEXEN - NOVÝ VÝROBCE V NAŠÍ NABÍDCE

14/09/2021
Nově jsme rozšířili sortiment a přidali do nabídky nového výrobce MEXEN. Výrobce Mexen nabízí široký výběr sprchových koutů, vaniček, volně stojících van nebo koupelnové keramiky. Dále jsme zařadili do prodeje široké množství vodovodních baterií. V… (Čítať viac)

Načítavam...