Kúpeľňová zástena ochráni kúpeľňu pred potopou

Kúpeľňová zástena ochráni kúpeľňu pred potopou

Kúpeľňová zástena ochráni kúpeľňu pred potopou

Zástena sa v kúpeľni používa na oddelenie sprchovacieho kúta alebo vane od zvyšku kúpeľne. Medzi hlavné dôvody pre jej inštaláciu patrí zabránenie striekania vody do priestoru a zachovanie súkromia. V našom sortimente nájdete najčastejšie sklenené zásteny, máme aj sprchové a vaňové zásteny plastové. Vyberať môžete z rôznych štýlov, s rámom aj bez. Zvoľte takú, ktorá bude zodpovedať dizajnu kúpeľne a vašim špecifickým potrebám.

Sprchová zástena

Nechcete umiestniť do kúpeľne celý sprchovací kút s dverami? Vzdušnou alternatívou je zástena pre sprchovací kút walk-in. Tú môžete inštalovať na vaničku alebo priamo na podlahu. Výplňou je najčastejšie 6-8 mm hrubé kalené bezpečnostné sklo. To môže byť číre a bezfarebné, obľúbenou je aj sklenená zástena do sprchy v nepriehľadnom prevedení frost so šedou farbou skla. Výrobcovia u týchto výplní myslia v prvom rade na bezpečnosť, preto sú sklá väčšinou opatrené ochrannou fóliou. Pokiaľ dôjde k rozbitiu, zostáva výplň v jednom kuse, neroztriešti sa a vďaka tomu nikoho neohrozí.

Bezbariérový sprchovací kút walk-in

Chcete nechať rám jednoduchý a bez konštrukcie? Bezrámová sprchová zástena vás nadchne. Stabilitu a zakotvenie u nej zaisťuje vzpera, ktorá sa jednoducho inštaluje do obkladu.

Okrem vzhľadu vás pri sprchovej zástene walk-in poteší aj ľahká údržba. Sprchové zásteny bez vaničky navyše umožnia bezbariérový prístup do sprchy. Pre tento variant odporúčame najskôr kontaktovať odborníka, ktorý zistí, či je možná inštalácia odtokového kanálika aj odtoku do vašej podlahy.

Vaňová zástena

Chcete si užívať pohodový kúpeľ ale zároveň potrebujete využívať aj výhody sprchy? Pokiaľ hľadáte kompromis medzi vaňou a sprchovacím kútom, bude pre vašu kúpeľňu skvelým riešením sprchová zástena na vaňu. Sprchovanie vo vani potom nie je problém, na podlahe vás nebude čakať potopa. V našom sortimente je pevná vaňová zástena aj vaňová zástena skladacia s pneumatickým zdvihom.

Skladacia vaňová zástena

Pneumatická vaňová zástena plní rovnakú funkciu ako bežná posuvná vaňová zástena. Je tvorená obvykle z dvoch krídiel, v prípade potreby ju jednoducho zložíte k stene. Tú pneumatickú pohodlne ovládate tlačidlom, klasickú manuálne zložíte k stene. Záleží len na tom, čo preferujete a koľko chcete do vaňovej zásteny investovať. Tie pneumatické sú samozrejme nákladnejšie. Obvykle sa vaňová zástena inštaluje iba na časť vane, ktorá je protiľahlá k stene, možnosťou je aj rohová vaňová zástena.

Kúpeľňové zásteny sú dnes bežným prvkom moderných kúpeľní. Prispievajú k estetike, pohodlnému používaniu a bezstarostnej starostlivosti o čistotu kúpeľne.

2023-12-19 08:18:23

Další články

Vybavenie modernej kúpeľne

23/02/2024
Vybavenie modernej kúpeľne Túžite po chytrej kúpeľni, ktorá splní všetky vaše priania? Moderné kúpeľňové vybavenie to dokáže. Zaistí dlhodobý komfort v kúpeľni a reaguje okamžite na vaše individuálne požiadavky. V našom článku prinášame tipy, ako na… (Čítať viac)

Dvojité umývadlo v kúpeľni má množstvo výhod

14/02/2024
Dvojumývadlá ušetria čas v kúpeľni Poznáme niekoľko spôsobov, ktorými si každodenný čas v kúpeľni spríjemniť. Medzi také prvky vybavenia patria dvojumývadlá. Vyrieši efektívne večný problém obsadených kúpeľní a boja o umývadlo počas ranného zhonu. N… (Čítať viac)

Sprchové panely pre luxusný zážitok v sprche

26/01/2024
Sprchové panely zaistia váš luxusný zážitok v sprche Sprchový panel, označovaný aj ako sprchová stena alebo hydromasážny sprchový panel, je modernou a luxusnou alternatívou k jednoduchej sprchovej hlavici. Toto zariadenie zahŕňa hneď niekoľko dodato… (Čítať viac)

Zrkadlo s osvetlením do kúpeľne

18/01/2024
Zrkadlo s osvetlením je starostlivým pomocníkom pri starostlivosti o pleť Osvetlenie zrkadla v kúpeľni je praktická kombinácia, ktorá presně plnia svoju funkciu. Osvetlia vašu tvár a nevytvárá žiadne nežiaduce tiene. Správne smerované svetlo vám uľa… (Čítať viac)

Načítavam...