Druhy sprchových batérií

Druhy sprchových batérií

Ako na výber sprchovej batérie do kúpeľne

Pre skvelý zážitok zo sprchovania je dôležité vybavenie, ktoré má kút vo vnútri. Sami ste určite zažili niekedy v hoteli úžasný pocit zo sprchy, zatiaľ čo doma je sprchovanie vlastne iba rutinná očista. Kúpte si sprchový stĺp alebo rovno sprchový panel s masážnymi tryskami. Čas v sprche si potom budete užívať naplno.

Jednoduchým variantom je batéria s ručnou hlavicou

Sprchová batéria s hadicou je lacným a praktickým riešením. Pri inštalácii myslite na to, že optimálna výška na upevnenie nástennej sprchovej batérie v sprchovacom kúte je 115 cm nad podlahou alebo vaničkou. Môžete si vybrať medzi klasickou pákovou batériou, ktorou jednoducho nastavíte požadovaný prúd aj teplotu, alebo zvoliť kohútikovú.

Kohútiková batéria sa hodí pre retro aj industriálny vzhľad

Kohútiková batéria sa vám bude páčiť najviac na chate alebo chalupe – v interiéroch, ktoré v sebe majú trochu retra. Nemusíte sa báť, že by ste museli točiť kohútiky ako o život, dnes už majú obvykle maximálnu teplotu pri 180 ° otočení. Aby to nebola pri sprchovaní taká nuda, vyberte si hlavicu, ktorá má možnosť programovania trysiek. Na stenu namontujete zvislú sprchovú tyč s držiakom. Vďaka tomu vám čiastočne bude plniť aj tento jednoduchý variant funkciu sprchovej hlavy.

Sprchový stĺp s hlavovou sprchou

Sprchovanie si užijete viac, keď kúpite sprchovací set. Ten má ručnú sprchu aj tú hlavovú. Hlavové sprchy majú väčší rozstup a aj viac trysiek, sprchovanie vás vďaka tomu osvieži ešte viac. Niektoré sprchové panely umožňujú tryskanie hlavovej aj ručnej sprchy súčasne.

Pri inštalácii si dajte pozor na to, aby bola hlavová sprcha asi 15 cm nad hlavou najvyššieho člena rodiny. Vybrať si môžete aj nastaviteľné sprchové stĺpy, ktoré si posuniete presne do takej výšky, ktorú potrebujete. Problém môže nastať pri väčšom sprchovacom kúte s tým, že je hlavová sprcha príliš pri stene. Potom si radšej vyberte podomietkovú sprchovú batériu.

Podomietková batéria do väčších sprchovacích kútov

Rozhodli ste sa pre tento variant? Pri plánovaní montáže podomietkovej sprchovej batérie skontrolujte hrúbku steny, podomietkové teleso totiž môže zabrať aj 80 mm. Jej set obsahuje okrem batérie aj kolienko na vývod hadice, držiak ručnej sprchy a hlavovej sprchy. Tiež tu môžete ovládať aj to, či má práve bežať ručná alebo hlavová sprcha. Podomietková sprchová batéria je obvykle síce o niečo drahšia, investícia do nej má ale zmysel z estetického aj praktického hľadiska.

Sprchový panel pre tých, čo sa chcú nechať rozmaznávať

Je pre vás ranná sprcha rituálom, ktorým odštartujete celý svoj deň? Rozhoduje o tom, ako sa budete cítiť as akou energiou doň vkročíte. Nadchnúť by vás mohla myšlienka kombinácie sprchy s masážnymi tryskami, ktoré si môžete regulovať podľa vašej aktuálnej nálady. Niektoré panely sú vybavené LED osvetlením.

Samotná montáž sprchového panelu nie je nič zložité. Jednoducho ho pripojíte flexibilnými hadicami na prívod teplej a studenej vody - panel nepotrebuje elektrinu. Funguje iba na tlak vody, ktorý by mal byť medzi 2-4,5 atmosférami.

Termostatická sprchová batéria šetrí vodu

Nebaví vás každodenné ladenie perfektnej teploty pri pákovej batérii? Zamerajte sa na tú termostatickú. Jej veľkou výhodou je to, že teplota aj tlak vody zostane stabilný aj vtedy, ak vám zároveň beží voda napríklad do umývadlovej batérie. Funguje rovnako ako klasická batéria, ale vie vodu miešať rýchlejšie.

Rodiny s deťmi u nej ocenia aj detskú bezpečnostnú poistku, ktorá ich chráni pred obarením. Aby ste totiž mohli zvýšiť teplotu vody, musíte túto poistku stlačiť. Vďaka termostatickej sprchovej batérii tiež znížite vašu spotrebu vody. Ani liter totiž nepretečie naprázdno kvôli hľadaniu optimálnej teploty.

Rozteč sprchovej batérie

Či už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ batérie, mala by vás zaujímať aj jej rozteč. Do roku 1989 bol v Čechách najbežnejší rozmer 100 mm, po revolúcii sa k nám ale začali dodávať zahraničné výrobky, ktoré boli a sú dodnes normované na 150 mm.

Batérie do sprchového boxu

Sprchové boxy sú komplexným riešením sprchovacieho kúta. Súčasťou je okrem zásteny s vaničkou a sifónom aj sprchová hlavica a batéria s kartušou. Tá býva obvykle páková. Sprchový box má v sebe integrované aj ďalšie komponenty, ako napríklad mydelničku alebo madlá, takže si s ničím ďalším už lámať hlavu nemusíte.

V našom sortimente nájdete vodovodné batérie rôznych radov. To znamená, že si rovnaký dizajn vyberiete pre sprchu, umývadlovú batériu, vaňu aj bidet. V kúpeľni tak spolu budú perfektne ladiť. Sprchové batérie aj hlavice sú obvykle z mosadzu v chrómovanom prevedení. V našom sortimente nájdete aj varianty v luxusnej matnej čiernej variante, alebo netradičné zlaté. Ak by vás čierna bavila vo väčšej miere, prečítajte si náš článok s tipmi, ako môže čierna kúpeľňa vyzerať.

2022-08-09 09:01:02

Další články

Drevená kúpeľňa

20/09/2022
Drevená kúpeľňa - zásadná je voľba dreva a správna starostlivosť Kombinácia dreva a vlhkosti je pre väčšinu z nás receptom na katastrofu. So starostlivým spracovaním detailov a premysleným výberom druhu dreva ide ale naopak o ideálny materiál pre ka… (Čítať viac)

Malá svetlá kúpeľňa

13/09/2022
Malá kúpeľňa potrebuje svetlo a poriadok Malá kúpeľňa je len taká dobrá, ako jej usporiadanie. Dôležité je preto starostlivé plánovanie. Ideálne je na to 3D plánovač kúpeľní, do ktorého zasadíte potrebné diely kúpeľne. Možno potom aj zistíte, že na … (Čítať viac)

Ako vybrať sprchovú hlavicu

05/09/2022
Ako vybrať sprchovú hlavicu Ranná sprcha naštartuje váš nový deň, pri tej večernej chcete zase príjemne relaxovať. Vyberáte nový sprchový set a neviete, na aké parametre sa u sprchovej hlavice zamerať? Starostlivo zvolené detaily vám spríjemnia živo… (Čítať viac)

Ako uvoľniť upchatý záchod

23/08/2022
Ako uvoľniť upchatý záchod? Zvládnete to sami Snažiť sa uvoľniť upchatý záchod je pre nás všetkých tá najmenej obľúbená domáca práca. Stane sa to samozrejme vždy, keď sa vám to práve najmenej hodí. Poradíme, aké vybavenie mať doma z preventívnych dô… (Čítať viac)

Načítavam...