Bidet – aký vybrať model a ako sa oň starať?

Bidet – aký vybrať model a ako sa oň starať?

V našich domácnostiach sa snažíme voliť moderné a osvedčené riešenia, ktoré zaistia estetiku a vysokú funkčnosť. Preto sa stále častejšie rozhodujeme inštalovať z WC aj bidet, ktorý umožňuje pohodlnú starostlivosť o hygienu intímnych miest. Ešte nedávno sa stávalo, že niektorí sa s týmto výrobkom nikdy nestretli a najprv si hovorili, k čomu vlastne bidet je. V súčasnej dobe k takýmto situáciám dochádza stále menej a bidety sú populárnejšie. Je pre vás závesný bidet tým správnym riešením alebo radšej zvolíte elektronické bidetové sedátko?

Kúpime bidet. Aký model vybrať?

Na trhu sú závesné aj stojacie bidety. Veľa výrobcov ich má vo svojej ponuke, pretože pre mnoho zákazníkov sa toto riešenie stáva povinným prvkom vybavenia kúpeľne. A aký bidet si vybrať? Najčastejšie sa volí závesný bidet, pretože svojim dizajnom ladí so závesnými záchodovými misami. Pamätajte, že vaňa, sprchovací kút, záchodové misy a ďalšie vybavenie kúpeľne by mali mať konzistentný design. Pri plánovaní usporiadania kúpeľne sa oplatí naplánovať usporiadanie zariadenia.

 

Stojace modely sú teraz oveľa menej obľúbené, ale pokiaľ zvolíme WC kombi, závesný bidet nebude vyzerať dobre. Potom stojí za to skontrolovať stojace bidety. Na starostlivosť o hygienu intímnych miest nepochybne pomáha bidet.

Bidet by mal byť umiestnený v bezprostrednej blízkosti záchodovej misy. Nezabudnite ponechať na oboch stranách voľný priestor cca 30 centimetrov, čo nám uľahčí pohodlné používanie funkcie bidetu. Aby bolo ľahšie nastaviť správnu teplotu vody, je lepšie, keď má bidetová batéria jednu rukoväť. Pri výbere batérie dbajte na to, či poskytuje správny prúd vody. K umývadlovej batérii by mala ladiť aj bidetová batéria.

Bohužiaľ nie v každej kúpeľni bude dostatok miesta na jeho inštaláciu, potom stojí za zváženie inštalácie sprchového WC alebo elektronického bidetového sedátka. Je síce o niečo drahšia ako štandardný produkt, ale určite nám poskytne viac funkcií. Pred rozhodnutím o kúpe bežnej toaletnej misy alebo sprchovej toalety sa oplatí oboznámiť sa s ich ponukou. Elektronické sedadlo je skvelou alternatívou k bidetu, najmä v malých kúpeľniach. Rozdiel medzi sprchovou toaletou a elektronickým bidetovým sedátkom je hlavne dizajnový. Sprchová toaleta má skryté pripojenie vody a elektriny v keramike, ktorá je určená pre sedátko, naopak elektronického bidetového sedadla je možné nainštalovať na viac typov keramiky, ale pripojenie vody a elektriny je z vonku a je teda vidieť.

 

Ako efektívne vyčistiť usadeniny vodného kameňa a bidetovú batériu?

Keď voda zanechá trvalé usadeniny, môžete využiť prípravky dostupné na pultoch obchodov alebo vyskúšať roky zažité ekologické postupy. Jedným z nich je namočiť handričku do roztoku vody a octu v pomere 1:1 a potom ho položiť na vodný kameň. Po pár minútach môžete skúsiť, či sa dá vodný kameň úspešne umyť. Podobné vlastnosti má aj citrónová šťava a jedlá sóda. Obe tieto látky vám pomôžu udržať bidet a jeho batériu v čistote.
Najjednoduchší spôsob regulácie vhodnej teploty vody je pomocou jednopákovej bidetovej batérie. Toto riešenie bude určite najpohodlnejšie na údržbu. Bidetová batéria by sa mala pravidelne čistiť od prachu, nečistôt a usadenín. Pamätajte, že udržiavanie batérie v čistote je zárukou správnej funkcie. Vstavaný perlátor treba čas od času odskrutkovať a ponoriť do octu.

Ako sa starať o moderné sprchové WC?

Skvelou alternatívou k bidetu je obstaranie sprchového WC. Ide o moderné zariadenie, ktoré umožňuje využiť niekoľko možností. Môžete si vybrať medzi dámskym, detským a análnym oplachom, sušením alebo výhrevom sedátka. Bidety montované priamo na toalety sú veľmi obľúbené na ďalekom východe, napríklad v Japonsku alebo Kórei, ale našli si svoje miesto už aj u nás. Takéto sprchové toalety majú väčšinou integrované nočné osvetlenie, čo ocenia najmä malé deti.

Elektronické bidetové sedátko sa určite bude hodiť ľuďom, ktorí dbajú na hygienu a oceňujú najnovšie technológie. Pre samostatné použitie záchodového sedátka a následné použitie bidetu je nutné tieto sociálne zariadenia riadne zariadiť. Inštalácia multifunkčného WC sedátka umožňuje efektívnejšie využitie priestoru. V tomto prípade nie sú bidetové batérie nutné, pretože sprchové WC má zabudované trysky, ktoré zaistia správny prúd vody. Aby výrobok plnil svoje funkcie, vyžadujú starostlivú starostlivosť. Pravidelne by ste z nich mali odstraňovať vodný kameň a dosku dezinfikovať v súlade s odporúčaním výrobcu.

2022-04-08 10:11:11

Další články

MODERNÁ KÚPEĽŇA S ČIERNOU BATÉRIOU

06/05/2022
Doposiaľ našim kúpeľniam dominovali chrómové batérie v tradičnej „striebornej“ farbe a farebné batérie boli považované za extravagantné. Stále viac ľudí sa však rozhoduje porušiť klasiku a zaobstarať si batérie v rôznych farbách. Čierna sa stáva veľm… (Čítať viac)

Bidet – aký vybrať model a ako sa oň starať?

08/04/2022
V našich domácnostiach sa snažíme voliť moderné a osvedčené riešenia, ktoré zaistia estetiku a vysokú funkčnosť. Preto sa stále častejšie rozhodujeme inštalovať z WC aj bidet, ktorý umožňuje pohodlnú starostlivosť o hygienu intímnych miest. Ešte nedá… (Čítať viac)

VOĽNE STOJÚCE VANE - POHODLNÁ RELAXÁCIA V MODERNEJ PODOBE

03/03/2022
Kedysi boli neodmysliteľnou súčasťou vybavenia každej kúpeľne. Teraz sú opäť v obľube, lákajú eleganciou a nadčasovým dizajnom. Voľne stojace vane potešia všetkých priaznivcov inovatívnych a jedinečných kúpeľňových trendov. Skvele zapadnú do priestra… (Čítať viac)

MEXEN - NOVÝ VÝROBCE V NAŠÍ NABÍDCE

14/09/2021
Nově jsme rozšířili sortiment a přidali do nabídky nového výrobce MEXEN. Výrobce Mexen nabízí široký výběr sprchových koutů, vaniček, volně stojících van nebo koupelnové keramiky. Dále jsme zařadili do prodeje široké množství vodovodních baterií. V… (Čítať viac)

Načítavam...