Pomôžeme vám s výberom bidetu

Pomôžeme vám s výberom bidetu

Vyberte si bidet. Poradíme, čím sa riadiť a ako sa o neho starať

Pre naše domácnosti chceme moderné a pritom osvedčené riešenia. To platí aj v kúpeľni. Dnešný trend robenia bidetov len tak neskončí. Bidet je praktickou vecou v oblasti intímnej hygieny a investícia do neho sa vám oplatí. Na trhu je hneď niekoľko variantov jeho prevedenia. Vysvetlíme vám, v čom sú výhody samostatne stojaceho keramického bidetu alebo elektronického bidetového sedátka. Funkcie sú jedna zásadná vec, obstarávacia cena druhá. Vieme, ktorý vyjde najlacnejšie.

Aký typ bidetu vybrať

Na trhu jsou čtyři základní typy bidetů. Elektronický bidet, bidetové sedátko, bidetová sprcha a keramický bidet. Rozdíl je samozřejmě v jejich provedení a náročnosti na místo pro instalaci. Podle toho se také liší způsob, jakým používat daný bidet. Některý má jednu trysku, jiný dvě. Liší se také cenově.

 

  • keramický bidet

Ideálne riešenie, pokiaľ máte dosť miesta v kúpeľni. Disponuje obvykle iba jednou tryskou, tou pre análnu oblasť. Ovládate ho bidetovou vodovodnou batériou. Jeho veľkou výhodou je obstarávacia cena, ktorá je oproti elektronickému bidetu pokojne desatinová. U tohto typu prichádza na rad ešte rozhodnutie, či chcete závesný bidet, alebo voľne stojaci. Pamätajte, že vaňa, WC aj bidet by mali mať konzistentný design. To isté platí pri vodovodných batériách pre sprchu, bidet aj umývadlo. Bidet inštalujte v bezprostrednej blízkosti záchodovej misy. Nezabudnite ponechať na oboch stranách voľný priestor cca 30 centimetrov na pohodlné používanie.

  • elektronický bidet

Kombinuje v sebe klasickú WC misu a pokročilé funkcie bidetu. V obchode môže byť označený aj ako sprchová toaleta alebo sprchové WC. Je opatrený dvoma tryskami - na umytie análneho otvoru a na dámsku intímnu hygienu. V programoch nájdete aj vyhrievanie sedátka. Jednotlivé funkcie ovládate pohodlne diaľkovým ovládačom. Ide o najpohodlnejší ale zároveň finančne najnákladnejší variant. Obstarávacia cena je okolo 50 tisíc. Prečítajte si náš článok o tom, čím sa riadiť pri nákupe elektronického bidetu.

 

  • bidetová doska

Nechcete investovať do elektronického bidetu a zároveň viete, že celý keramický bidet sa vám do kúpeľne nezmestí? Potom sa zamerajte na bidetové sedátka. Raz dva ich namontujete na záchodovú misu a získate funkcie bidetu.

Rozdiel medzi sprchovou toaletou a elektronickým bidetovým sedátkom je hlavne v dizajne. Sprchová toaleta má skryté pripojenie vody a elektriny v keramike. Elektronické bidetové sedátko je možné nainštalovať na viac typov keramiky, pripojenie vody a elektriny je zvonku ale vidieť. Bidety montované priamo na toalety sú veľmi obľúbené na Ďalekom východe, konkrétne v Japonsku alebo Kórei.

  • bidetová spŕška

Riešenie, ktoré je najlacnejšie. Ako funguje bidetová spŕška? Jednoducho ju nainštalujete k toaletnej mise tak, aby bola na dosah ruky. V porovnaní s vyššie uvedenými variantmi sa ovláda najhoršie, musíte sa naučiť ju správne nasmerovať. Chce to síce trochu tréningu, ale zase ušetríte.

Čistenie bidetu v závislosti od jeho prevedenia

S obstaraním bidetu prichádza aj otázka pravidelnej údržby. Nebojte sa, starostlivosť o bidet nie je žiadna veda. Vysvetlíme vám, ako sa starať o každý z bidetov tak, aby vám dlho bezchybne slúžil. Najjednoduchšiu prácu budete mať s bidetovou spŕškou. U nej stačí raz za čas skontrolovať tesnenie hadice.

Pri keramických bidetoch pozor na vodný kameň

Tento bidet potrebuje rovnakú starostlivosť ako bežná WC misa. Čas od času ho musíte zbaviť usadenín z vodného kameňa. K tomu nie sú potrebné drahé čistiace prostriedky z drogérie. Stačí namočiť handričku do roztoku vody a octu v pomere 1:1 a položiť ho na vodný kameň. Nechajte pár hodín pôsobiť a potom rozdrobený zotrite štetkou. Podobne si poradí s kameňom aj citrónová šťava a jedlá sóda. Je navyše eco friendly.

Pri tomto type bidetu sa pri čistení zamerajte aj na jeho vodovodnú batériu. Mali by ste ju pravidelne čistiť od prachu, nečistôt a usadenín vodného kameňa. Ten sa tvorí najviac tam, kde dochádza k zmene teploty vody a logicky v tých domácnostiach, kde tvrdá voda. Vstavaný perlátor treba raz za čas odskrutkovať a ponoriť do octu.

Ako sa starať o moderné sprchové WC

Aby sprchová toaleta plnila funkcie tak, ako má, vyžaduje starostlivú starostlivosť. Pravidelne by ste mali zo zabudovaných trysiek odstraňovať nečistoty a prípadne vzniknutý vodný kameň. Pri čistení sa držte presne postupov, ktoré odporúča výrobca.

2022-04-08 10:11:11

Další články

Ako vybrať závesné WC

07/11/2023
Ako vybrať závesné WC Plánujete rekonštrukciu kúpeľne a premýšľate, aký typ WC zvoliť? Pokiaľ ste sa už rozhodli pre závesné WC, vysvetlíme vám, aké sú jeho vlastnosti. Poteší vás, že k jeho výhodám patrí jednoduchá údržba a elegantný vzhľad v kúpeľ… (Čítať viac)

Ako vybrať záchod

26/10/2023
Ako vybrať záchod Toaleta je dôležitým vybavením každej domácnosti. Jej výberu preto venujte čas. Správne zvolený klozet vie šetriť vodu, ľahko sa čistí a všetkým jeho používateľom poskytuje náležitý komfort pri každodennom používaní. Preto sa pri v… (Čítať viac)

Ako vybrať vaňu do kúpeľne

05/10/2023
Ako vybrať vaňu Vaňa je skvelým miestom pre každodennú očistu aj zaslúžený relax. Pri plánovaní rekonštrukcie kúpeľne je dôležité premyslieť predovšetkým to, z akého materiálu vaňa bude a aký má mať tvar. Je dôležité vyberať vaňu s ohľadom na to, čo… (Čítať viac)

Ako zariadiť bezpečnú kúpeľňu pre seniorov

18/07/2023
Ako zariadiť bezpečnú kúpeľňu pre seniorov Bežné každodenné úkony v kúpeľni sú pre seniorov a handicapovaných náročné. To, čo berie mladý a zdravý človek ako samozrejmosť, môže vyvolávať u starších osôb neistotu. A s tým súvisiace potrebnú pomoc ďal… (Čítať viac)

Načítavam...