Ako vyčistiť granitový drez

Ako vyčistiť granitový drez

Granitový drez je dnes v kuchyniach stále viac obľúbený. Je matný, vďaka tomu vyzerá moderne. Jeho veľkou výhodou je aj to, že na ňom nie sú vidieť zaschnuté kvapky. Granit obsahuje vysoké percento žuly a taktiež prírodné piesky. Materiál je veľmi odolný proti škrabancom a vysokým teplotám. Povrch nie je úplne hladký, preto je tiež náchylnejší na usadzovanie nečistôt. Poradíme vám, ako z neho šetrne a jednoducho odstrániť škvrny od jedla aj vodný kameň.

Pri používaní drezu dajte pozor na niekoľko vecí

Granit je veľmi odolný materiál, aj tak ho môžete nesprávnym používaním mechanicky poškodiť. Nesvedčia mu totiž agresívne spôsoby čistenia. Samotná údržba granitového kuchynského drezu je pritom jednoduchá, vystačíte si iba s vodou a saponátom. Životnosť mu predĺžite, ak sa zameriate na nasledujúce:

- Nenechávajte v dreze potraviny, ktoré farbia: napríklad červenú repu, lyžičku od karí, čajové vrecká.
- Nenalievajte doň agresívne chemické prostriedky, tie ho môžu trvalo poškodiť.
- Nelejte do drezu horúci olej, ktorý zostal po vyprážaní. Zlejte ho do fľaše a vyhoďte do kontajnera na tuky alebo zmiešaného odpadu.
- Po použití drezu utrite zvyšnú vodu do sucha handričkou.
- Raz za čas votrite do povrchu drezu trochu bežného oleja na varenie. Nechajte ho pôsobiť a po hodine zotrite prebytočný olej.

Čistiace prostriedky na granitový drez

Obvykle si pri čistení vystačíte s bežnými pomocníkmi, ktorých máte doma po ruke. Voda so saponátom alebo octom vám bude určite stačiť. Pri nanášaní nepoužívajte drôtenky, ale obyčajnú handričku alebo hubku.

Pokiaľ ide o silnejšie znečistenie, odporúčame vyberať pasty alebo suché prášky. Vyhnite sa tým, ktoré majú abrazívne čiastočky, tie by mohli drez poškriabať. Na trhu existujú aj špeciálne pasty na granitové drezy, ktoré si poradia naozaj so všetkým. Na povrchu drezu navyše nechajú ochranný film a tým zabraňujú opätovnému znečisteniu.

Granitový drez a vodný kameň

Viete o tom, že máte doma tvrdú vodu? Vodný kameň sa bude výraznejšie usadzovať aj v dreze. Akonáhle vám bude pripadať, že je jeho povrch zašlý, siahnite po octe. Zmiešajte ho s vodou a naneste handričkou na celý jeho povrch. Nechajte hodinu až dve pôsobiť. Vodný kameň potom zotrite hubkou a drez opláchnite čistou vodou.

Či už si vyberiete čierny granitový drez, alebo biely (hnedý alebo šedý), investujete do kvalitného kuchynského drezu, ktorý vašu kuchyňu ozvláštni a dodá jej na zaujímavosti. Vyberajte k nemu kuchynskú batériu v rovnakej farbe, alebo zvoľte chrómovanú klasiku. V našej ponuke nájdete aj priamo granitový drez s batériou.

2022-07-20 08:14:54

Další články

Druhy sprchových batérií

09/08/2022
Ako na výber sprchovej batérie do kúpeľne Pre skvelý zážitok zo sprchovania je dôležité vybavenie, ktoré má kút vo vnútri. Sami ste určite zažili niekedy v hoteli úžasný pocit zo sprchy, zatiaľ čo doma je sprchovanie vlastne iba rutinná očista. Kúpt… (Čítať viac)

Ako vybrať sprchovací kút

09/08/2022
Vyberáte sprchovací kút? Poradíme, čím sa riadiť Možností, podľa ktorých vybrať sprchovací kút, je hneď niekoľko. Kľúčové sú dispozície vašej kúpeľne. Dôležité sú samozrejme aj vaše požiadavky na design a tvar. Buďte múdri a myslite na niekoľko roko… (Čítať viac)

Ako vyčistiť granitový drez

20/07/2022
Granitový drez je dnes v kuchyniach stále viac obľúbený. Je matný, vďaka tomu vyzerá moderne. Jeho veľkou výhodou je aj to, že na ňom nie sú vidieť zaschnuté kvapky. Granit obsahuje vysoké percento žuly a taktiež prírodné piesky. Materiál je veľmi od… (Čítať viac)

Retro štýl kúpeľni pristane

07/07/2022
Kúpeľňu v retro štýle si zamilujete. Na čo myslieť pri plánovaní Retro štýl prináša sympatický nádych nostalgie. Navodzuje pohodovú a upokojujúcu atmosféru, preto nás tak baví. Kúpeľňa s dotykom starých čias môže mať mnoho tvárí. Typické sú pre ňu v… (Čítať viac)

Načítavam...