Ako vybrať zrkadlo do kúpeľne

Ako vybrať zrkadlo do kúpeľne

Ako vybrať zrkadlo do kúpeľne

Počas zariaďovania novej kúpeľne býva hlavná pozornosť upretá predovšetkým k novému sprchovému kútu a umývadlu. Zrkadlo v kúpeľni sa rieši až na poslednú chvíľu. To je pritom pre našu každodennú prípravu dôležité, bez neho by sme rannú alebo večernú hygienu zvládali iba ťažko. Správne zrkadlo môže navyše dodať kúpeľni štýl a atmosféru. Čím sa riadiť pri výbere zrkadla do kúpeľne?

Správna veľkosť zrkadla do kúpeľne

Pred nákupom zrkadla musíte vedieť, koľko priestoru naň máte. Malo by byť asi o 10 cm užšie ako doska, nad ktorou bude visieť. To platí aj pre zrkadlá umiestnené nad umývadlom. Najčastejšia šírka zrkadiel býva medzi 60 – 80 centimetrami.

Tvar zrkadla v kúpeľni

Obdĺžnikové zrkadlo umiestnené zvisle alebo vodorovne je klasikou väčšiny kúpeľní. Pozornosť upútajú aj okrúhle alebo oválne zrkadlá. S okrúhlym zrkadlom vnesiete do kúpeľne, ktorá má veľa tvrdých prvkov a ostré línie, taktiež trochu mäkkosti a uvoľnenosti. Okrúhle zrkadlo je tiež skvelou voľbou, pokiaľ sa chcete pochváliť zaujímavou povrchovou úpravou steny - originálnymi kachličkami alebo prepracovanou tapetou.

Zostáva tiež rozhodnúť, či inštalujete kúpeľňové zrkadlo s rámom alebo bezrámové. Bezrámové zrkadlá sú obľúbenou voľbou v kúpeľniach hneď z niekoľkých dôvodov. Jedným z nich je, že bývajú lacnejšie, pritom sú celkom štýlové. Nijako svojim vzhľadom neruší interiér kúpeľne. Zrkadlá v drevenom ráme sa hodia skôr do takých priestorov, kde je aj kúpeľňový nábytok a ostatné doplnky do kúpeľne premyslené a majú pôsobiť kompaktným dojmom.

Zrkadlo s osvetlením

Pre správnu funkciu zrkadla potrebujete dobre rozmiestnené osvetlenie. Svetlá k zrkadlu vás nesmú oslňovať, zároveň nemajú tvoriť na vašej tvári tieň. Praktické sú zrkadlá s bočným osvetlením, ktoré pomôžu počas vašich ranných príprav. Kúpeľňové zrkadlo s LED osvetlením sa hodí do minimalistických a moderných interiérov. Také svetlá dopĺňajú hlavné stropné svetlo, ktoré má za úlohu osvetliť celú miestnosť.

Umiestnenie zrkadla v kúpeľni

Je dôležité premyslieť, kto bude zrkadlo používať. Malo by byť v takej výške, aby prevyšovalo hlavu toho najvyššieho člena rodiny a zároveň by naň mali pohodlne vidieť aj deti. Myslite aj na to, že zrkadlo nemusí visieť len nad umývadlom. Pokojne ho môžete umiestniť vedľa sprchovej zásteny alebo samostatne do priestoru. Okrem toho, že má byť vaše kúpeľňové zrkadlo krásne, premyslite aj praktickú stránku umiestnenia. Pokiaľ sa vám často deje, že si s partnerom ráno krížite cestu, možno by mohli dve samostatné zrkadlá urobiť pre vašu rannú rutinu zázraky.

Zrkadlá s odkladacím priestorom

Obľúbeným variantom kúpeľňových zrkadiel sú tie s policou na ukladanie kozmetiky a ďalších drobností. Takéto riešenie je vhodné predovšetkým pre malé kúpeľne, kde nie je miesta nazvyš. Zrkadlová skrinka do kúpeľne sa postará o to, aby priestor pôsobil čistým a uprataným dojmom. Všetko, čo potrebujete, do nej totiž ľahko schováte.

Kozmetické zrkadlo

Doplnkovým zrkadlom, ktoré vám pomôže pri príprave perfektného make-upu, môže byť kozmetické zrkadlo s osvetlením. Môže byť na stojnej nohe, alebo na praktickom vysúvacom ramene v blízkosti hlavného zrkadla kúpeľne. Uľahčí vám ranné prípravy a nechá vám kúsok miesta pre seba aj pri rannej špičke v kúpeľni.

Moderné zrkadlá vedia rôzne veci

Dnešné zrkadlá do kúpeľne vedia oveľa viac. To, že majú integrované osvetlenie, nie je jedinou možnou vychytávkou. Zrkadlá v sebe môžu mať napríklad zabudované rádio. Praktickejšou záležitosťou je potom integrovaná vykurovacia fólia, ktorá pomôže proti otravnému zahmlievaniu. Vyhrievané zrkadlo do kúpeľne si rýchlo obľúbite.

Inštalácia nového zrkadla je oveľa menej náročná ako výmena umývadla, toalety alebo sprchy. Napriek tomu venujte výberu podstatný čas, pretože zrkadlo nechcete vyberať každý rok znova. Stačí len zvážiť vyššie uvedené body a predstaviť si, ako bude vaša domácnosť fungovať za pár rokov. Dobré zrkadlo je nevyhnutnou súčasťou mnohých miestností, najmä vašej kúpeľne.

2023-03-01 09:56:55

Další články

Vyberte správne osvetlenie do kúpeľne

22/03/2023
Ako vybrať to najlepšie svetlo do kúpeľne Plánovanie svetla v kúpeľni obvykle získava len málo pozornosti. Pritom osvetlenie kúpeľne je v domácnosti jedným z najdôležitejších. Dokáže malú kúpeľňu opticky zväčšiť a navodiť dojem priestranného interié… (Čítať viac)

Ako vybrať zrkadlo do kúpeľne

01/03/2023
Ako vybrať zrkadlo do kúpeľne Počas zariaďovania novej kúpeľne býva hlavná pozornosť upretá predovšetkým k novému sprchovému kútu a umývadlu. Zrkadlo v kúpeľni sa rieši až na poslednú chvíľu. To je pritom pre našu každodennú prípravu dôležité, bez n… (Čítať viac)

Kuchynská batéria je dôležitý pomocník

17/02/2023
Drezová batéria je dôležitým pomocníkom v kuchyni Vodovodné batérie k drezu je dôležitým prvkom v každej kuchyni. Vyberať by ste ju mali nielen podľa designu, ale predovšetkým podľa ponúkaných funkcií. Okrem typu batérie sa zamerajte na jej ovládani… (Čítať viac)

Kúpeľňové kúrenie na relax a pohodu

10/02/2023
Kúrenie do kúpeľne pre relax a pohodu Doprajte si aj počas zimných mesiacov príjemný relax v kúpeľni. Ide síce o malú miestnosť, na spôsobe jej vykurovania ale veľmi záleží. Na prikurovanie môžete zvoliť okrem bežného radiátora vykurovacie telesá, p… (Čítať viac)

Načítavam...