Ako vybrať závesné WC

Ako vybrať závesné WC

Ako vybrať závesné WC

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne a premýšľate, aký typ WC zvoliť? Pokiaľ ste sa už rozhodli pre závesné WC, vysvetlíme vám, aké sú jeho vlastnosti. Poteší vás, že k jeho výhodám patrí jednoduchá údržba a elegantný vzhľad v kúpeľni. Splachovací systém je schovaný pod omietkou, preto je v porovnaní s klasickým WC s nádržkou výrazne tichší.

Podomietkové splachovanie

Závesný klozet je potrebné kúpiť aj s podomietkovým modulom splachovania. Plánujete zamurovanie do steny? Budete potreboval modul bez rámovej konštrukcie, pri sadrokartóne zase modul s rámovou konštrukciou. Musíte zaobstarať aj WC tlačidlo pre ovládanie, ktoré obvykle nie je súčasťou systému.

Závesný WC set

Pokiaľ si nechcete lámať hlavu s výberom a kontrolou, či sa k sebe všetky komponenty hodia, odporúčame nákup závesného WC setu. Ide o zostavu, ktorá obsahuje WC misu, nádržku, ovládač, WC sedátko aj kompletný podomietkový systém. Komplet pre závesné WC, ktorý vám ušetrí množstvo starostí.

Údržba závesného WC

Podomietková inštalácia splachovacieho modulu vám ušetrí veľa starostí pri upratovaní. Nečistoty a prach sa nemajú kde usadzovať. Bez problémov vytrite všetky miesta podlahy kúpeľne okolo toalety, nikde vám totiž neprekáža potrubie.

Rozmery pre závesné WC

Závesné WC má štandardnú šírku obvykle medzi 35 - 40 cm. Dĺžka je zase medzi 53 – 60 cm. Pre osoby so zníženou pohyblivosťou odporúčame dlhšiu toaletu, ktorá im uľahčí sadnutie.

S klasickým splachovacím kruhom alebo bez

Pri obstaraní novej toalety je dôležité premyslieť, či bude mať závesný záchod splachovací okraj alebo nie. Často sa pod ním totiž usadzujú baktérie a starostlivosť o jeho bezchybnú hygienickú čistotu je náročná. Preto dnes domácnostiam dominujú takzvané CleanOn alebo rimless toalety, ktoré nemajú žiadny splachovací okraj. Nekonečné čistenie misy záchodovou štetkou je vďaka tomu minulosťou.

Kombinácia so závesným bidetom

Pokiaľ to rozmery vašej kúpeľne dovoľujú, odporúčame zaobstarať si k WC aj samostatný bidet. Rovnako ako pri WC, aj tu máte na výber medzi voľne stojacim a závesným. V kombinácii so závesným wc bude harmonicky fungovať práve závesný bidet. Výhodou je jeho obstarávacia cena, ktorá je v porovnaní s elektronickými bidetmi nízka. Závesný bidet ovládate bidetovou vodovodnou batériou. Majte na pamäti, že umývadlo, vaňa aj bidet by mali mať konzistentný dizajn, preto aj pre neho vyberajte vodovodnú batériu rovnakej série.

Závesné WC s bidetovou sprškou

Variantom je tiež závesné WC s bidetom, ktorý je už jeho súčasťou. Sprchovacie WC zaistí vašu maximálnu osobnú hygienu a váš príjemný pocit sviežosti po každom použití si obľúbite. Navyše opláchnutie vodnou spŕškou je o dosť citlivejšie k vašej pokožke ako toaletný papier. Bidetovú trysku nastavujete elektronickým ovládaním. Obvykle je možné koordinovať polohy trysiek, tlak oplachovej vody a ďalšie funkcie. Ide o skvelé riešenie, ktoré je ale finančne nákladnejšie. Ďalšou možnosťou je bidetové sedadlo, ktoré inštalujete na závesný WC.

WC kombi a ďalšie varianty

Okrem závesného WC je dnes na trhu aj klasické prevedenie voľne stojaceho WC. To je dnes súčasťou predovšetkým starších kúpeľní a je dobrým riešením aj tam, kde steny nemajú potrebnú nosnosť pre závesné WC. Pre zvolenie voľne stojaceho WC hovorí aj spôsob montáže, ten je jednoduchý. Aby vaše rozhodovanie bolo jednoduchšie, pripravili sme článok ako vybrať WC, kde nájdete všetky informácie na výber novej toalety.


07. 11. 2023

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Ako vybrať predložku do kúpeľne

28/05/2024
Ako vybrať kúpeľňovú predložku Dobre vybraná predložka rozžiari kúpeľňu, udrží vaše nohy v suchu a ochráni vás pred pošmyknutím. Vyberať môžete z rôznych kombinácií materiálov, štýlov aj farieb. Poradíme vám, ktorý materiál sa hodí k vám domov. Rozm… (Čítať viac)

Vodovodná batéria v kúpeľne môže byť dekoráciou

24/04/2024
Vodovodná batéria v kúpeľni môže byť tiež dekoráciou  Vodovodné batérie, kedysi iba čisto funkčné vybavenie na riadenie toku vody, sa staly dôležitými prvkami dizajnu dnešných kúpeľní. Takáto batéria priťahuje pozornosť vašich hostí na prvý pohľad. … (Čítať viac)

Ako vybrať kvalitný sprchový box

09/04/2024
Ako poznáte kvalitný sprchový box Hľadáte kompaktný systém, ktorý bude mať všetko potrebné vybavenie sprchovacieho kúta? Zamerajte sa na možnosť nákupu sprchového boxu. Odpadne vám množstvo starostí s inštaláciou. Získate kompletný sprchovací kút vr… (Čítať viac)

Vyberte si do kúpeľne ideálnu sprchovú vaničku

20/03/2024
Ako vybrať ideálnu sprchovú vaničku Chcete do vašej kúpeľne inštalovať sprchovací kút s vaničkou? Na výber máte rôzne možnosti pre tvar sprchovej vaničky aj materiál, z ktorého bude vyrobená. Pri rozhodovaní by ste mali vziať do úvahy nielen dizajn,… (Čítať viac)

Načítavam...