Ako vybrať závesné WC

Ako vybrať závesné WC

Ako vybrať závesné WC

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne a premýšľate, aký typ WC zvoliť? Pokiaľ ste sa už rozhodli pre závesné WC, vysvetlíme vám, aké sú jeho vlastnosti. Poteší vás, že k jeho výhodám patrí jednoduchá údržba a elegantný vzhľad v kúpeľni. Splachovací systém je schovaný pod omietkou, preto je v porovnaní s klasickým WC s nádržkou výrazne tichší.

Podomietkové splachovanie

Závesný klozet je potrebné kúpiť aj s podomietkovým modulom splachovania. Plánujete zamurovanie do steny? Budete potreboval modul bez rámovej konštrukcie, pri sadrokartóne zase modul s rámovou konštrukciou. Musíte zaobstarať aj WC tlačidlo pre ovládanie, ktoré obvykle nie je súčasťou systému.

Závesný WC set

Pokiaľ si nechcete lámať hlavu s výberom a kontrolou, či sa k sebe všetky komponenty hodia, odporúčame nákup závesného WC setu. Ide o zostavu, ktorá obsahuje WC misu, nádržku, ovládač, WC sedátko aj kompletný podomietkový systém. Komplet pre závesné WC, ktorý vám ušetrí množstvo starostí.

Údržba závesného WC

Podomietková inštalácia splachovacieho modulu vám ušetrí veľa starostí pri upratovaní. Nečistoty a prach sa nemajú kde usadzovať. Bez problémov vytrite všetky miesta podlahy kúpeľne okolo toalety, nikde vám totiž neprekáža potrubie.

Rozmery pre závesné WC

Závesné WC má štandardnú šírku obvykle medzi 35 - 40 cm. Dĺžka je zase medzi 53 – 60 cm. Pre osoby so zníženou pohyblivosťou odporúčame dlhšiu toaletu, ktorá im uľahčí sadnutie.

S klasickým splachovacím kruhom alebo bez

Pri obstaraní novej toalety je dôležité premyslieť, či bude mať závesný záchod splachovací okraj alebo nie. Často sa pod ním totiž usadzujú baktérie a starostlivosť o jeho bezchybnú hygienickú čistotu je náročná. Preto dnes domácnostiam dominujú takzvané CleanOn alebo rimless toalety, ktoré nemajú žiadny splachovací okraj. Nekonečné čistenie misy záchodovou štetkou je vďaka tomu minulosťou.

Kombinácia so závesným bidetom

Pokiaľ to rozmery vašej kúpeľne dovoľujú, odporúčame zaobstarať si k WC aj samostatný bidet. Rovnako ako pri WC, aj tu máte na výber medzi voľne stojacim a závesným. V kombinácii so závesným wc bude harmonicky fungovať práve závesný bidet. Výhodou je jeho obstarávacia cena, ktorá je v porovnaní s elektronickými bidetmi nízka. Závesný bidet ovládate bidetovou vodovodnou batériou. Majte na pamäti, že umývadlo, vaňa aj bidet by mali mať konzistentný dizajn, preto aj pre neho vyberajte vodovodnú batériu rovnakej série.

Závesné WC s bidetovou sprškou

Variantom je tiež závesné WC s bidetom, ktorý je už jeho súčasťou. Sprchovacie WC zaistí vašu maximálnu osobnú hygienu a váš príjemný pocit sviežosti po každom použití si obľúbite. Navyše opláchnutie vodnou spŕškou je o dosť citlivejšie k vašej pokožke ako toaletný papier. Bidetovú trysku nastavujete elektronickým ovládaním. Obvykle je možné koordinovať polohy trysiek, tlak oplachovej vody a ďalšie funkcie. Ide o skvelé riešenie, ktoré je ale finančne nákladnejšie. Ďalšou možnosťou je bidetové sedadlo, ktoré inštalujete na závesný WC.

WC kombi a ďalšie varianty

Okrem závesného WC je dnes na trhu aj klasické prevedenie voľne stojaceho WC. To je dnes súčasťou predovšetkým starších kúpeľní a je dobrým riešením aj tam, kde steny nemajú potrebnú nosnosť pre závesné WC. Pre zvolenie voľne stojaceho WC hovorí aj spôsob montáže, ten je jednoduchý. Aby vaše rozhodovanie bolo jednoduchšie, pripravili sme článok ako vybrať WC, kde nájdete všetky informácie na výber novej toalety.

2023-11-07 09:22:45


Další články

Ako vybrať závesné WC

07/11/2023
Ako vybrať závesné WC Plánujete rekonštrukciu kúpeľne a premýšľate, aký typ WC zvoliť? Pokiaľ ste sa už rozhodli pre závesné WC, vysvetlíme vám, aké sú jeho vlastnosti. Poteší vás, že k jeho výhodám patrí jednoduchá údržba a elegantný vzhľad v kúpeľ… (Čítať viac)

Ako vybrať záchod

26/10/2023
Ako vybrať záchod Toaleta je dôležitým vybavením každej domácnosti. Jej výberu preto venujte čas. Správne zvolený klozet vie šetriť vodu, ľahko sa čistí a všetkým jeho používateľom poskytuje náležitý komfort pri každodennom používaní. Preto sa pri v… (Čítať viac)

Ako vybrať vaňu do kúpeľne

05/10/2023
Ako vybrať vaňu Vaňa je skvelým miestom pre každodennú očistu aj zaslúžený relax. Pri plánovaní rekonštrukcie kúpeľne je dôležité premyslieť predovšetkým to, z akého materiálu vaňa bude a aký má mať tvar. Je dôležité vyberať vaňu s ohľadom na to, čo… (Čítať viac)

Ako zariadiť bezpečnú kúpeľňu pre seniorov

18/07/2023
Ako zariadiť bezpečnú kúpeľňu pre seniorov Bežné každodenné úkony v kúpeľni sú pre seniorov a handicapovaných náročné. To, čo berie mladý a zdravý človek ako samozrejmosť, môže vyvolávať u starších osôb neistotu. A s tým súvisiace potrebnú pomoc ďal… (Čítať viac)

Načítavam...