Ako vybrať predložku do kúpeľne

Ako vybrať predložku do kúpeľne

Ako vybrať kúpeľňovú predložku

Dobre vybraná predložka rozžiari kúpeľňu, udrží vaše nohy v suchu a ochráni vás pred pošmyknutím. Vyberať môžete z rôznych kombinácií materiálov, štýlov aj farieb. Poradíme vám, ktorý materiál sa hodí k vám domov. Rozmerovo väčšie kúpeľňové predložky dajte pozdĺž vane alebo sprchovacieho kúta. Tie menšie sa hodia zase k toalete alebo umývadlu.

Ochrana pred pošmyknutím

Hlavnou úlohou kúpeľňovej predložky je ochrániť podlahu kúpeľne pred prebytočnou vodou a zabrániť vášmu pošmyknutiu. Preto je prioritou vyberať takú, ktorá má dostatočnú protišmykovú úpravu. Protišmykový povrch je z rubovej strany predložky, doplnený môže byť o silikónové pásky. Vďaka tomu predložka po kúpeľni a zostáva pevne na svojom mieste. Protišmykový povrch je veľmi dôležitý pre domácnosti s deťmi a taktiež osobami so zníženou pohyblivosťou.

Bavlnenú alebo radšej drevenú

Najčastejšie sú kúpeľňové predložky z bavlny, plastu alebo dreva. Aký materiál zvolíte je len na vás. My vám poradíme, podľa čoho sa riadiť.

Bavlnená predložka

Najčastejším materiálom pre koberček do kúpeľne je bavlna. Ide o dobre savý materiál, ľahko ho vyperiete a navyše je pri dotyku s pokožkou príjemný. Nie je ale príliš odolný a je veľmi náchylný na zašpinenie. Je tiež náchylnejšia k plesniam, preto by ste mali premočenú bavlnenú predložku vždy nechať hneď usušiť.

Plastová predložka

Umelé materiály sú z hľadiska rýchlosti schnutia skvelé. Sú odolné proti špine. Nedokážu ale zadržať toľko vody a tiež sú náchylnejšie na podkĺznutie.

Drevená predložka do kúpeľne

Elegantným variantom sú prírodné materiály ako bambusové drevo a teakové alebo bukové drevo. Dobre absorbujú vodu a vďaka dreveným doplnkom sa doma budete ľahko cítiť ako v príjemných kúpeľoch.

Laďte predložku podľa farby uterákov a ďalších doplnkov

Čo sa týka farby a vzoru predložky, vyberajte ju citlivo s ohľadom na farebné vybavenie kúpeľne. Majte na mysli, že na bielom koberci do kúpeľne bude vidieť každé drobné zašpinenie. Pokiaľ naopak vyberiete do svetlej kúpeľne tmavú predložku, stane sa z nej razom výrazný prvok kúpeľne. Odporúčame ladiť farbu s odtieňom uterákov a kúpeľňových doplnkov.

28. 05. 2024

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Ako vybrať predložku do kúpeľne

28/05/2024
Ako vybrať kúpeľňovú predložku Dobre vybraná predložka rozžiari kúpeľňu, udrží vaše nohy v suchu a ochráni vás pred pošmyknutím. Vyberať môžete z rôznych kombinácií materiálov, štýlov aj farieb. Poradíme vám, ktorý materiál sa hodí k vám domov. Rozm… (Čítať viac)

Vodovodná batéria v kúpeľne môže byť dekoráciou

24/04/2024
Vodovodná batéria v kúpeľni môže byť tiež dekoráciou  Vodovodné batérie, kedysi iba čisto funkčné vybavenie na riadenie toku vody, sa staly dôležitými prvkami dizajnu dnešných kúpeľní. Takáto batéria priťahuje pozornosť vašich hostí na prvý pohľad. … (Čítať viac)

Ako vybrať kvalitný sprchový box

09/04/2024
Ako poznáte kvalitný sprchový box Hľadáte kompaktný systém, ktorý bude mať všetko potrebné vybavenie sprchovacieho kúta? Zamerajte sa na možnosť nákupu sprchového boxu. Odpadne vám množstvo starostí s inštaláciou. Získate kompletný sprchovací kút vr… (Čítať viac)

Vyberte si do kúpeľne ideálnu sprchovú vaničku

20/03/2024
Ako vybrať ideálnu sprchovú vaničku Chcete do vašej kúpeľne inštalovať sprchovací kút s vaničkou? Na výber máte rôzne možnosti pre tvar sprchovej vaničky aj materiál, z ktorého bude vyrobená. Pri rozhodovaní by ste mali vziať do úvahy nielen dizajn,… (Čítať viac)

Načítavam...