Pravidlá pre publikáciu užívateľských recenzií


Aj napriek tomu, že usilovne pracujeme za kvalitne spracovaných textoch a parametroch, pri výbere hrá oveľa väčšiu úlohu recenzia zákazníka, ktorý produkt už vyskúšal, používal a vie ho teda subjektívne hodnotiť.

Pravidlá pre písanie recenzie

Ako sme spomenuli vyššie, skúsenosť a hodnotenie produktu od zákazníka, ktorý má tovar doma, je nenahraditeľná. Sme radi za každého zákazníka, ktorý si nájde chvíľku času a ohodnotí produkt. Pomáha tým hlavne ostatným s výberom. Cieľom recenzie je pravdivo zhodnotiť produkt, či už pozitívne alebo negatívne. Recenzie u nás prechádzajú pred zverejnením schvaľovacím procesom. Schvaľovací proces nemáme preto, aby sme zatajili napríklad negatívne hodnotenie, ale preto, aby sme nezverejňovali falošné alebo vulgárne recenzie.

Ako správne napísať recenziu?

  • Ohodnoťte produkt pomocou hviezdičiek, napíšte klady, zápory a ideálne aj komentár
  • Nebojte sa napísať negatívne hodnotenie
  • Píšte pravdivo a úprimne, využite osobnú skúsenosť
  • Neodkazujte sa na iné webové stránky a hodnotenie nekopírujte
  • V prípade, že tovar prišiel neskôr, bol poškodený tovar alebo obal, kontaktujte nás na email

Čo do recenzie nepísať?

  • Vyvarujte sa vulgarizmov, násilia, rasizmu, osobných útokov, apod.
  • Nepravdivé hodnotenie za účelom uvedenia ďalších zákazníkov do omylu
  • Neuvádzajte osobné údaje, ani údaje tretích strán a neporušujte ochranu súkromia
  • V prípade, že máte otázku, napíšte nám na email
  • Problémy, ktoré priamo nesúvisiace s kvalitou výrobku, napríklad doručenie tovaru, poškodený obal, a pod.

Vyššie uvedený zoznam nie je zďaleka úplný. Zakázané sú recenzie, ktoré porušujú právny poriadok Slovenskej republiky. Pri písaní hodnotenia stačí písať slušne a s rozumom.

Pravdivá a úprimná recenzia nadovšetko

Užívateľské recenzie sú stále populárnejšie pri výbere tovaru. Jedná sa o laický pohľad na produkt, ktorý zákazníkov zaujíma stále častejšie, ako pohľad a hodnotenie odborníka. Užívateľské recenzie by mali byť hlavne pravdivé a úprimné. Ide o zhrnutie skúseností získaných používaním produktu. Pri písaní hodnotenia sú dôležité ako klady produktu, tak aj zápory. Nezabudnite napísať, čo vás prekvapilo alebo naopak sklamalo. V takom prípade sa vyhnite vulgarizmom. Aj negatívne recenzie sa dá napísať slušne. Hodnotenie pište stručne, prehľadne, pokojne aj v bodoch. V dnešnej uponáhľanej dobe je čas každého drahocenný, preto nie je potrebné písať obsiahly text. Stačí zhodnotiť podstatné veci produktu. Po spísaní recenzie odporúčame hodnotenie si aspoň raz prečítať, či je napísané zrozumiteľne a bez chýb či preklepov. Iba zrozumiteľné hodnotenie bez vulgarizmov prejde schvaľovacím procesom a bude zverejnené. Hodnotenie zákazníka nikdy neupravujeme, iba pokiaľ sa jedná o preklep.

Užívateľské hodnotenia zákazníkom sú objektívne a nezaujaté. Nejedná sa o žiadne propagačné kampane alebo hodnotenia na základe výrobcu alebo predajcu. Užívateľské recenzie nie sú platené, ale jedná sa iba o skúsenosti zákazníkov.

Ďakujeme, že si nájdete chvíľu času a produkt zhodnotíte. Pomáhate tým ďalším zákazníkom s výberom tovaru.

Načítavam...